Gigabyte B550M DS3H anakart garanti dışı kaldı

Quante

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston beast 3600 MHz 2x8gb
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar İncehesap'tan bir hazır sistem aldım. Oyunlara arada hafif hafif droplar giriyordu sonrasında Ryzen 5 5600 işlemci fazla ısındığı için kule tipi işlemci soğutucu taktım fakat sorunum düzelmedi. Bilgisayarı garantiye gönderdim soğutucuyu sökmem gerekir mi bir sorun olur mu yolda diye sorduğumda hayır dediler. Bugün anakartta kule tipi işlemci soğutucu yüzünden işlemci soketinde hasar vardır deyip garanti dışı bırakıldığını öğrendim. Soketin fotoğrafı da var anlayan biri varsa sorunu söylerse sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-04-25-18-33-53-399_com.mi.globalbrowser.jpg
    Screenshot_2023-04-25-18-33-53-399_com.mi.globalbrowser.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 55
Anladığım kadarıyla sorunu çözmek bir yana işten sıyrılmanın yolunu bulmuş servis, fotoğrafta sağ üst tarafta yandaki plastik kısım aşınmış görünüyor.

Bu arada kule tipi fanla o kartı servise nasıl gönderdin? zor olmadı mı? belki kargoda zarar görmüş de olabilir.

Soketin farklı açılardan çekilmiş halini ister misiniz? Direkt bakınca sağ üst harici pek bir şey göremedim onun sebebi de ışık yüzünden pinlerin karanlık çıkması olabilir. Sıstem çalışıyor muymuş bu haliyle? İncehesap bir şeyler kakalamaya çalışıyor olabilir.

Anladığım kadarıyla sorunu çözmek bir yana işten sıyrılmanın yolunu bulmuş servis, fotoğrafta sağ üst tarafta yandaki plastik kısım aşınmış görünüyor.

Bu arada kule tipi fanla o kartı servise nasıl gönderdin? Zor olmadı mı? Belki kargoda zarar görmüş de olabilir.

Ben zarar göreceğini düşündüm fakat servis çalışanı sadece ekran kartını sökün yeter dedi.

Soketin sağ üstündeki kontakt pedleri yok gibi gözüküyor. Acaba standart mı yoksa cidden çıkmış mı yerinden bilemedim.

Edit: Cidden soketin sağ üstündeki kontakt pedleri yok olmuş. Burada problem kimde bilemiyorum.

Aşağıya standart bir AM4 soketi ekliyorum.

1682437816489.png

Soketin farklı açılardan çekilmiş halini ister misiniz? Direkt bakınca sağ üst harici pek bir şey göremedim onun sebebi de ışık yüzünden pinlerin karanlık çıkması olabilir. Sıstem çalışıyor muymuş bu haliyle? İncehesap bir şeyler kakalamaya çalışıyor olabilir.

Ben gönderirken sistemim çalışıyordu sadece bazı oyunlarda drop oluyordu şu an müşteri hizmetleri kapalı olduğu için bir bilgi alamıyorum.

Soketin sağ üstündeki kontakt pedleri yok gibi gözüküyor. Acaba standart mı yoksa cidden çıkmış mı yerinden bilemedim.

Edit: Cidden soketin sağ üstündeki kontakt pedleri yok olmuş. Burada problem kimde bilemiyorum.

Aşağıya standart bir AM4 soketi ekliyorum.

Eki Görüntüle 1754387

Kontak pedleri bu deliklerin içindeki şeyler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı