Gigabyte B85-HD3 LGA Anakart İle Asus GTX 650Ti Ekran Kartı Uyumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tayfuntako

Hectopat
Sistemim;

• Gigabyte B85-HD3 LGA 1150 DDR3 1600 Mhz Anakart,
  • İntel Core i5 4670k 3.40 Ghz İşlemci,
  • Asus GTX 650Ti 2Gb 192 Bit O.C Ekran Kartı,
  • Gskill 4gb RipjawsX 1600Mhz Ram,
  • Xigmatek Tauro PowerForce 80+ 600W Psu,
  • Western Digital 1,5 Tb Hdd.

Bu sistemi toplayalı 3 ay kadar oldu, ve bazı dengesizlikler yaşıyorum.Mesela kapsamlı bir program kurarken (Örn.SolidWorks Vb.)harddiskten aşırı ses duyuyorum katır kutur gibi sesler geliyor patlayacak sanıyorum, ardından nadir de olsa mavi ekran hataları alıyorum, sistemde ciddi bir kasma var. Ben online oyun olarak Silkroad oynuyorum ve charı bota bıraktığımda pc gecenin bir vakti reset atıyor. Bunlar donanımsal problem mi yoksa yazılımsal mıdır? Bunların Önüne nasıl geçip bu sistemi iyileştirebilirim? Parça Değişmesi gerekiyorsa tavsiyeleriniz nelerdir?

Şimdiden TEŞEKKÜRLER Yardımlarınızı Bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemin ne?

Lisanslı almayı düşüyorum daha iyi olmaz mı sizce? Ve sistemde değişmesi gereken bir parça var mı sizce, bir tavsiye alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
4GB Ram eklenip ekran kartı değiştirilebilir. Önerim lisanslı almak yerine o paraya Ram almanız. Bütçe varsa ekran kartı önerisi de yapayım.

Bütçem 1000 tl Hangi ekran Kartını Almalıyım? Ram Parasıda Dahil.

BIOS ve işletim sistemini yenilemen yeterli olacak sorun devam ederse problemleri donanımlarda bulabiliriz.

Teşekkürler yardımcı olduğunuz için Allah Razı Olsun. İlk adım olarak işletim sistemini indirmeye başladım.Sonucu burdan size bildiricem. Tekrar sağolun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı