Gigabyte GA-Z97-HD3 Mavericks Kurulum Hatası - PCI configuration begin

Designer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, @Recep Baltaş videosunu izleyerek birebir denedim ancak kurulum esnasında hata aldım. Forumdaki arkadaşların kodlarını denedim ama işe yaramadı. Windows 8 yüklü sistemimde ancak ben sadece mac os yüklü olsun istiyorum, hatanın windows yüklü olmasıyla bir ilgisi olabilir mi. SSD ve HDD takılı sistemde. HDD'yi sökmem gerekir mi ? Aldığım hata " PCI configuration begin " Sistem özelliklerim

• i5 4440
  • Gigabyte z97-hd3
  • Corsair vengeance lp 4gb ddr3 1600mhz
  • Samsung 840 EVO 120 GB (
  • Seagete 1TB HDD
  • Cooler Master rs600
  • Asus dvd wr
  • Microsoft wireless Desktop 800 Klavye+Mouse Set

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar yosemite kurmaya calisirken hem ekran kartiyla hemde ekran kartsiz bu hatayi aliyorum. @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• IMG_2014111711738.jpg
    IMG_2014111711738.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 315
BIOS tan Advanced moda girin. Yukardaki seçeneklerden system kısmına gelin. İlk başta cpu configurations bölümünden İntel Virtualization Technology disable yapın. Sonra geri gelip system agent configurations bölümünden Vt-d disable yapın. F10 a basarak kaydedin. Tekrar kuruluma geçin.

teşekkür ederim @Celal Yıldız . İşten çıktığımda denicem bir kaç saat sonra. Burdan paylaşırım gelişmeleri. Peki kod olarak girmem gereken birşey var mı yoksa standart şekildeki kodlarla devam edim mi ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı