Gigabyte Gaming 4080'nin termal macunu 4 yıl dayanır mı?

mazda 3

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam bir şey merak ediyorum, Gigabyte Gaming OC 4080 sahibiyim 4 yıl garantili. Aşağı yukarı 9 10 ay oldu alalı sıcaklık değerleri oldukça tatmin edici, fakat bu kartin termal macunu garanti süresi boyunca dayanır mı sizce? Kart günde ortalama 3 4 saat çalışıyor, işten gelince oynuyorum.

Arkadaşlar selam bir şey merak ediyorum, Gigabyte Gaming OC 4080 sahibiyim 4 yıl garantili. Aşağı yukarı 9 10 ay oldu alalı sıcaklık değerleri oldukça tatmin edici, fakat bu kartin termal macunu garanti süresi boyunca dayanır mı sizce? Kart günde ortalama 3 4 saat çalışıyor, işten gelince oynuyorum.
Kullanımınıza , termal macunun kalitesine ve ekran kartınızın soğutma performansına bağlı. Şu kadar süre dayanır demek doğru olmaz çünkü.

Ama şöyle bir netlikte var yıllar geçtikçe her ne kadar az kullansanız da termal macun özelliğini yitirir. Özelliği gitmeye başladıkça daha fazla ısınacaktır ve artık kısa sürede bakım isteyecektir.

Burda yapmanız gereken düzenli olarak ekran kartının fanlarını ve hava kanallarını, ve ayrıyetten kasanızdaki diğer bileşenlerinizin temizliğine dikkat etmeniz.

Bundan sonrada geriye kalan yapacağınız iş kartınızın sıcaklıklarını takip etmek. O size bakım vaktini söyler zaten.

Pumpout olmadığı sürece uzun süre dayanması gerekiyor. Stock macunlar kısa sürede pumpout olmuyorlar, en az 1 veya 2 yıl dayanması gerekli, Ancak 4 yıl biraz uzun olabilr.

Bunlardan alıp bir kenarda tutabilirsin gelecekte kullanmak için. Toplamda 10-15 dolar arası tutuyor vergiler ve kargo dahil. Tek kullanımlık değiller kalıp halinde uygun ölçülerde kesiyorsun. Özelliği sıcaklık altında yarı sıvı ile katı arası değişiyor ve yapısı sayesinde şeklini korumaya çalışıyor dışına akma sorunu olmuyor. Mx-4'e eşit hatta daha iyi performans verdiği durumlar var, piyasadaki çoğu macundan daha iyi gerçeğini alırsan. Piyasada satışı yok, üreticiden üreticiye satılan bir termal pad, piyasadakilere kesinlikle güvenip de almanı tavsiye etmem Türkiye içinden olsun diye düşünüyorsan.
Garanti servisi Türkiye'de diğer tüm kartlarda da olduğu gibi Service Point ise macunun değişimini kendin yapman çok daha iyi olacaktır. 2 kere Service Point'e macun bakımı yaptırdım Asus Tuf 4070 Ti için ve 3 ay içerisinde pumpout yaşanıp ısı sorunu yaşamaya başladım her iki seferde de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı