Gigabyte H410M-H V3 i3-10100F oyunlarda "CRITICAL_PROCESS_DIED" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

omurkayracakir

Hectopat
Minidump Rapor Linki
https://www.mediafire.com/file/2xv63ojkk5vfnf5/Minidump.rar/file
RAM
T-Force 8 GB DDR4 3200 MHz CL16, Hynix 16 GB DDR4 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO 500 GB
Ekran kartı
Shappire RX 570 4GB
Anakart
Gigabyte H410M H V3
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3-10100F CPU @ 3.60GHz 3.60 G
Fark ettim ki birçok kişi farklı konulardan veya farklı uygulamalardan bu sorunla karşılaşmış.

Minidump dosyanı paylaş beni etiketleyerek bakalım sorunun kaynağına.
Minidump dosyası çıkarmamış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Minidump dosyası çıkarmamış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Memtest86 ile RAM'lerini test eder misin? Ram arızası gibi duruyor.

Formatı dün akşam saatlerinde attım. Format atmadan önce de benimkine benzer konularda memtest86 yaptırmışlar ancak ben yapınca bir sorun çıkmadı. Testi formattan önce yapmıştım. Yani o zaman da aynı sorun vardı.
MVIMG_20240519_154328.jpg

MVIMG_20240519_154333.jpg

MVIMG_20240519_154339.jpg

Kullandığın RAM'ler kit değil, ondan da yapıyor olabilir. Ya 16 olanla ya da 8 olanla bir süre kullan sistemi, diğerini çıkart.

MHz ve CL değerleri aynı olduğu sürece bir sorun olmayacağını sanıyordum. Dediğinizi deneyip yazacağım. Yalnız birçok kişiden Power Supply'ımın çok kötü ve yetersiz olduğunu duymuştum. Umarım bununla alakalıdır çünkü gerçekten de emektar kendisi. Ben de değiştirmek istiyorum.

MHz ve CL değerleri aynı olduğu sürece bir sorun olmayacağını sanıyordum. Dediğinizi deneyip yazacağım. Yalnız birçok kişiden Power Supply'ımın çok kötü ve yetersiz olduğunu duymuştum. Umarım bununla alakalıdır çünkü gerçekten de emektar kendisi. Ben de değiştirmek istiyorum.

PSU sorunlu olsaydı mavi ekran yerine kapanma yapardı sistem. Gördüğüm kadarıyla kapanma yok.

Testleri yap ve sonuçları yolla.

RAM ile uzaktan yakından ilgisi yok. Kendini geliştirme çabanı anlıyorum ama benim müdahil olduğum konulara cevap yazıp gereksizce konuları sayfalarca uzatmayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı