Gigabyte H610M-H ve Intel 12100F undervolt nasıl yapılır?

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Stok işlemci soğutucum yeterli olmadığından işlemci 90 derecelere dayanıyor ve anlık frekans düşüşü olduğumdan drop yiyorum. En doğru çözüm soğutucu değiştirmek biliyorum ancak performanstan kayıp dahi olsa kısa süreli çözüm için undervolt nasıl yapılır ve yapılabilir mi?

Stok işlemci soğutucum yeterli olmadığından işlemci 90 derecelere dayanıyor ve anlık frekans düşüşü olduğumdan drop yiyorum. En doğru çözüm soğutucu değiştirmek biliyorum ancak performanstan kayıp dahi olsa kısa süreli çözüm için undervolt nasıl yapılır ve yapılabilir mi?
Ben de 12100F kullanıcısıyım yeterli geliyor stok soğutucu. Montaj doğru mu? Kasa hava alacak yerde mi? Kasa mesh mi?

Ben de 12100F kullanıcısıyım yeterli geliyor stok soğutucu. Montaj doğru mu? Kasa hava alacak yerde mi? Kasa mesh mi?

Montajdan eminim kasada masaüstünde 4 fanlı.
Benim için değil desek daha doğru :D ekran kartı 3 fanlı kasanın içini çok ısıtıyor.
Bir de ben hemen değil 5 saat sonra drop yemeye başlıyorum yani soğutucu limite dayanıyor artık belli oluyor.
Ayrıca drop yemesem bile 90 derece görmesinden ise biraz daha az FPS almayı tercih ederim.

Geri
Yukarı