Çözüldü Gigabyte Z690 UD BIOS güncelleyince Windows 11 etkinleştirme hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yavuzgg

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Gigabyte Z690 UD anakartımda her BIOS güncellemesi yaptığımda Windows 11'in etkinleştirmesi gidiyor. Key başka bir cihazda kullanılıyor şeklinde uyarı veriyor. Daha önce aldığım yerden yeni key istedim ama bunu her seferinde yapamam. Bu sorunun kaynağı nedir? Nasıl çözebilirim?

1699993032236.png

Merhaba. Gigabyte Z690 ud anakartımda her BIOS güncellemesi yaptığımda Windows 11'in etkinleştirmesi gidiyor. Key başka bir cihazda kullanılıyor şeklinde uyarı veriyor. Daha önce aldığım yerden yeni key istedim ama bunu her seferinde yapamam. Bu sorunun kaynağı nedir? Nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 2015320

Retail olduğu için Microsoft hesabınızla girdikten sonra etkinleştirmek lazımdı OEM de böyle sorunlar pek olmuyor Windows 11 Pro OEM Lisans Key Satın Al | SaglamLisans

Retail olduğu için Microsoft hesabınızla girdikten sonra etkinleştirmek lazımdı OEM de böyle sorunlar pek olmuyor Windows 11 Pro OEM Lisans Key Satın Al | SaglamLisans
Zaten Microsoft hesabım girili daha önce oldu bana yeni bir key verdiler bende hiç BIOS'u güncelemedim bir geçen hafta güncelledim 1 hafta bir şey olmadı bir anda bu hatayı verdi donanım değişikliği olmadığı halde böyle bir hata almam saçma.

Merhaba. Gigabyte Z690 UD anakartımda her BIOS güncellemesi yaptığımda Windows 11'in etkinleştirmesi gidiyor. Key başka bir cihazda kullanılıyor şeklinde uyarı veriyor. Daha önce aldığım yerden yeni key istedim ama bunu her seferinde yapamam. Bu sorunun kaynağı nedir? Nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 2015320
Slui 4 ile microsofttan cıd alarak manuel olarak etkinlestirilecek.
Hata kodu sonu;
03-60 ise key blacklist
08-20 ise key aktif etkinleştirebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı