İnceleme Glorious Model O Pro

Selamlar. Vxe r1 pro'dan sonra şimdi'de glorious'un Model o pro modelini inceleyeceğim. Öncelikle bana gelen ürün kusurlu oldugu için orayı incelemede belirteceğim. Ancak, konunun geri kalan kısmında sorunsuz gelmiş gibi inceleyeceğim.

• Glorious Model O Pro teknik Özellikleri:
  • Sensör: Glorious BAMF
  • Dpi: 100 - 19000
  • Tıklama Ömrü: 80 Milyon
  • Skatez: PTFE
  • Mouse kablo uzunlugu: 200cm
  • Batarya süresi 3-3,5 gün
  • Hz desteği: 125 - 1000Hz
  • Ağırlık: 55g
  • Boyut: 128*66*38mm
  • Bağlantı: Sadece kablo ve dongle ile kablosuz olarak kullanılabiliyor.

Öncelikle ürünün kutusundan; Ürünün kendisi, dongle, dongle uzatma ve aynı zamada şarj kablosu, 2 adet sticker ve kullanım klavuzu çıkıyor.

IMG_5219.jpg
IMG_5226.jpg

• Ürünü elime aldıgımda önceki kullandıgım steelseries aerox 3 ve şuan aktif olarak kullandığım vxe r1 pro'ya göre oldukca kalitesiz hissettirdi. Salladıgımda veya sıktıgımda herhangi bir gıcırdama yada sallantı olmasada malzeme kalitesini pek begenmedim.

• Ürünün 3 renk seçeneği bulunmakta. Bendeki lynx modeli.

1715371851667.png

• Malzeme kalitesini begenmesemde skatezlerini oldukca başarılı buldugumu söylemeliyim. R1 pro ve aerox 3'ün arasında mouse padime uygun en iyi mouse'du açıkcası (mouse pad inceleme linki en aşşağıda)

IMG_5227.jpg

• Click tuşları ise aerox 3 ve r1 pro'ya göre bir tık daha sert. ancak bana gelen ürün click sorunlu oldugu içi belki buda bir problemdir. O yüzden bu konuda net bir şey söyleyebilmem mümkün değil. Gelen kusur ile alakalı videoyu bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Tekerlek kısmına gelirsek çoğu farede orada bir kauçuk yada benzeri bir plastik olur. Ancak, glorious bu üründe direkt plastik yapmayı tercih etmiş. Fazla terleyen biriyseniz, özellikle elinizden, bu ürünü almanızı tavsiye etmem. Çünkü grip tapeleri'de mevcut değil. Wraith üzerinden normal model o için olan grip tapeleri uygun sansam'da wraith yetkilileri bana uyumsuz oldugunu söyledi.

IMG_5228.jpg
IMG_5229.jpg

• Üründe rgb desteği yok, bu yüzden hem sade hoş bir görüntü yakalarken bir yandan'da batarya süresini uzatmış oluyor. Zaten kablosuz ürünlerde rgb pek tercih edilmiyor.

• Tasarım ve shape elime uyumluydu (el uzunluk 18cm genişlik 8cm) ancak dediğim gibi eger elleriniz terliyorsa bu ürün size göre olmayabilir çünkü ellerim biraz nemli oldugunda kaydıgını hissettim. Üstelik türkiyede bu ürün için grip tape satan bir yer henüz yok.

IMG_5230.jpg
IMG_5233.jpg

• Tuş sayısı olarak toplam 6 tuşu bulunmakta. Sol click, sağ click, dpi tuşu, tekerlek tuşu ve sol tarafta bulunan ileri geri tuşları. farenin tuşlarını glorious'un kendi programı üzerinden değiştirebiliyorsunuz.

• Ürün eğer eliniz 20 cm üstünde değilse claw tutuş için uyumlu oldugunu söyleyemem. genelde palm tutuş için yapılmış bir fare. ama ben fingertip olarak kullandım ve oldukca rahat ettiğimi söyleyebilirim. (tabi sorunlu click tuşu olmasaydı daha rahat olurdu)

İncelemem bu kadardı sevgili hocalarım. Eksiğim, hatam olduysa dile getirirseniz çok makbule geçer. Sorunsuz gelmiş gibi sayarsam ürüne puanım 7/10. Skatezlerini ve shape'ini beğensemde tıklama hissiyatı, dokusu ve terlediğimde elimden kayma gibi hususları terazinin dengesini değiştirdi maalesef. Ürünün güncel fiyatı 1,999₺. Bana soracak olursanız bu farenin maksimum edeceği fiyat 1300-1500tl arası.

• Teknik özellikleri belirttiğim kaynaklar; Sinerji / Epey
• Mouse pad; Mouse pad inceleme
• Aktif kullandıgım glorious klavyemin incelemesi

Selamlar. VXE R1 Pro'dan sonra şimdi'de Glorious'un model o Pro modelini inceleyeceğim. Öncelikle bana gelen ürün kusurlu oldugu için orayı incelemede belirteceğim. Ancak, konunun geri kalan kısmında sorunsuz gelmiş gibi inceleyeceğim.

• Glorious Model O Pro teknik özellikleri:
  • Sensör: Glorious bamf.
  • DPI: 100 - 19000.
  • Tıklama ömrü: 80 milyon.
  • Skatez: PTFE.
  • Mouse kablo uzunlugu: 200cm.
  • Batarya süresi 3-3, 5 gün.
  • Hz desteği: 125 - 1000Hz.
  • Ağırlık: 55G.
  • Boyut: 128*66*38mm
  • Bağlantı: Sadece kablo ve dongle ile kablosuz olarak kullanılabiliyor.

öncelikle ürünün kutusundan; ürünün kendisi, dongle, dongle uzatma ve aynı zamada şarj kablosu, 2 adet sticker ve kullanım kılavuzu.

Eki Görüntüle 2192386Eki Görüntüle 2192387

• Ürünü elime aldıgımda önceki kullandıgım SteelSeries Aerox 3 ve şu an aktif olarak kullandığım VXE R1 Pro'ya göre oldukca kalitesiz hissettirdi. Salladıgımda veya sıktıgımda herhangi bir gıcırdama ya da sallantı olmasa da malzeme kalitesini pek begenmedim.

• Ürünün 3 renk seçeneği bulunmakta. Bendeki lynx modeli.

Eki Görüntüle 2192406

• Malzeme kalitesini begenmesemde skatezlerini oldukca başarılı buldugumu söylemeliyim. R1 Pro ve Aerox 3'ün arasında mouse padime uygun en iyi Mouse'du açıkçası (mouse pad inceleme linki en aşağıda)

Eki Görüntüle 2192396

• Click tuşları ise Aerox 3 ve R1 Pro'ya göre bir tık daha sert. Ancak bana gelen ürün Click sorunlu oldugu içi belki bu da bir problemdir. O yüzden bu konuda net bir şey söyleyebilmem mümkün değil. Gelen kusur ile alakalı videoyu bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Tekerlek kısmına gelirsek çoğu farede orada bir kauçuk ya da benzeri bir plastik olur. Ancak, Glorious bu üründe direkt plastik yapmayı tercih etmiş. Fazla terleyen biriyseniz, özellikle elinizden, bu ürünü almanızı tavsiye etmem. Çünkü grip Tapeleri'de mevcut değil. Wraith üzerinden normal model o için olan grip tapeleri uygun Sansam'da Wraith yetkilileri bana uyumsuz oldugunu söyledi.

Eki Görüntüle 2192397Eki Görüntüle 2192398

• Üründe RGB desteği yok, bu yüzden hem sade hoş bir görüntü yakalarken bir Yandan'da batarya süresini uzatmış oluyor. Zaten kablosuz ürünlerde RGB pek tercih edilmiyor.

• Tasarım ve shape elime uyumluydu (el uzunluk 18cm genişlik 8cm) ancak dediğim gibi eger elleriniz terliyorsa bu ürün size göre olmayabilir çünkü ellerim biraz nemli oldugunda kaydıgını hissettim. Üstelik Türkiye'de bu ürün için grip tape satan bir yer henüz yok.

Eki Görüntüle 2192399Eki Görüntüle 2192401

• Tuş sayısı olarak toplam 6 tuşu bulunmakta. Sol Click, sağ Click, DPI tuşu, tekerlek tuşu ve sol tarafta bulunan ileri geri tuşları. Farenin tuşlarını Glorious'un kendi programı üzerinden değiştirebiliyorsunuz.

• Ürün eğer eliniz 20 cm üstünde değilse claw tutuş için uyumlu oldugunu söyleyemem. Genelde palm tutuş için yapılmış bir fare. Ama ben fingertip olarak kullandım ve oldukca rahat ettiğimi söyleyebilirim. (tabii sorunlu Click tuşu olmasaydı daha rahat olurdu)

İncelemem bu kadardı sevgili hocalarım. Eksiğim, hatam olduysa dile getirirseniz çok makbule geçer. Sorunsuz gelmiş gibi sayarsam ürüne puanım 7/10. skatezlerini ve Shape'ini beğensemde tıklama hissiyatı, dokusu ve terlediğimde elimden kayma gibi hususları terazinin dengesini değiştirdi maalesef. Ürünün güncel fiyatı 1, 999₺. Bana soracak olursanız bu farenin maksimum edeceği fiyat 1300-1500TL arası.

• Teknik özellikleri belirttiğim kaynaklar; Sinerji / Epey
• Mouse pad; Mouse pad inceleme

Bende daha yeni model ı aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı