Gmail 'İleti Teslim Edilemedi' Hatası

[R]yuk

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mail göndermeye çalıştım ancak bu hatayı aldım çözümü nedir? ''İleti Teslim Edilemedi''

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kapatılmadığına eminim.

"Uzak sunucu hatalı şekilde yapılandırılmış olduğundan" hatası sorunun alıcının e-posta hizmetinde olduğunu işaret ediyor. Ayrıca diğer e-postalara sorunsuz e-posta gönderebilmenize rağmen sadece o adreste sorun yaşamanız da bu iddiayı destekliyor. Eğer mümkünse alıcı e-postanın sahibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Özellikle özel domainli bir e-posta ise bu tarz bir hatanın yaşanma ihtimali zaten daha fazla.
Göndermeye çalıştığın mailde dosya eki var mıydı? Dosya ekiyle bir alakası olup olmadığını bilmiyorum ama bende birkaç kez bu hatayı aldım ve göndermeye çalıştığım maillerin hepsinde dosya eki vardı. O yüzden 'kendimce' onunla bir alakası olabilir diye düşünüyorum.

Göndermeye çalıştığın mailde dosya eki var mıydı? Dosya ekiyle bir alakası olup olmadığını bilmiyorum ama bende birkaç kez bu hatayı aldım ve göndermeye çalıştığım maillerin hepsinde dosya eki vardı. O yüzden 'kendimce' onunla bir alakası olabilir diye düşünüyorum.
Hayır yok.

Alıcı adreste bir sıkıntı olabilir. Alıcı adresi yanlış yazıyor olabilirsiniz veya doğru bile yazsanız artık öyle bir e-posta adresi mevcut olmayabilir. Veya karşı taraf kotalı bir e-posta adresi hizmeti kullanıyorsa kotasını doldurmuş ve bu nedenle e-postanız karşı tarafın gelen kutusuna düşemiyor olabilir. Acaba karşı taraf Gmail, Outlook gibi popüler bir e-posta hizmeti mi? Yoksa özel domain içeren bir e-posta mı?

Alıcı adreste bir sıkıntı olabilir. Alıcı adresi yanlış yazıyor olabilirsiniz veya doğru bile yazsanız artık öyle bir e-posta adresi mevcut olmayabilir. Veya karşı taraf kotalı bir e-posta adresi kullanıyorsa kotasını doldurmuş ve bu nedenle e-postanız karşı tarafın gelen kutusuna düşemiyor olabilir? Acaba karşı taraf Gmail, Outlook gibi popüler bir e-posta hizmeti mi? Yoksa özel domain içeren bir e-posta mı?
Özel bir e-posta

Özel bir e-posta

Muhtemelen alıcıdan kaynaklanan yani sizden kaynaklanmayan bir sebepten dolayı e-postanız karşı tarafa teslim edilemiyor. Göndermeye çalıştığınız adres sonradan geçersiz olmuş (kapatılmış) olabilir, alıcı kotalı bir servis kullanıyorsa gelen kutusu çok dolduğu için ileti teslim edilemiyor olabilir veya buradan öngörülemeyecek başka bir neden olabilir. Acaba mümkünse gördüğünüzü söylediğiniz ''İleti Teslim Edilemedi'' hatasının ekran görüntüsünü (varsa her türlü kişisel bilgiyi sansürledikten sonra) gönderebilir misiniz?

Muhtemelen alıcıdan kaynaklanan yani sizden kaynaklanmayan bir sebepten dolayı e-postanız karşı tarafa teslim edilemiyor. Göndermeye çalıştığınız adres sonradan geçersiz olmuş (kapatılmış) olabilir, alıcı kotalı bir servis kullanıyorsa gelen kutusu çok dolduğu için ileti teslim edilemiyor olabilir veya buradan öngörülemeyecek başka bir neden olabilir. Acaba mümkünse gördüğünüzü söylediğiniz ''İleti Teslim Edilemedi'' hatasının ekran görüntüsünü (varsa her türlü kişisel bilgiyi sansürledikten sonra) gönderebilir misiniz?
Kapatılmadığına eminim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    22,6 KB · Görüntüleme: 639
Kapatılmadığına eminim.

"Uzak sunucu hatalı şekilde yapılandırılmış olduğundan" hatası sorunun alıcının e-posta hizmetinde olduğunu işaret ediyor. Ayrıca diğer e-postalara sorunsuz e-posta gönderebilmenize rağmen sadece o adreste sorun yaşamanız da bu iddiayı destekliyor. Eğer mümkünse alıcı e-postanın sahibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Özellikle özel domainli bir e-posta ise bu tarz bir hatanın yaşanma ihtimali zaten daha fazla.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı