GNOME icon paketi nasıl değiştirilir?

ahdmr

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Linux'a yeni geçtim ve fedofa worksitation 39 dağıtımını kullanıyorum. GNOME'nin varsayılan iconlarını sevmediğim için icon pakedini değiştirmeye karar verdim. gnome.org'dan indirdiğim icon paketlerini sahipliğini üstlendiğim usr/ share/ icons klasörüne attım ama GNOME Tweak tool da görünmüyor. Çözümü nedir hocam?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2024-03-04 00-07-33.png
    Ekran Görüntüsü - 2024-03-04 00-07-33.png
    46,3 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Görüntüsü - 2024-03-04 00-05-41.png
    Ekran Görüntüsü - 2024-03-04 00-05-41.png
    40,9 KB · Görüntüleme: 34
Merhaba. Linux'a yeni geçtim ve fedofa worksitation 39 dağıtımını kullanıyorum. GNOME'nin varsayılan iconlarını sevmediğim için icon pakedini değiştirmeye karar verdim. gnome.org'dan indirdiğim icon paketlerini sahipliğini üstlendiğim usr/ share/ icons klasörüne attım ama GNOME Tweak tool da görünmüyor. Çözümü nedir hocam?

Big surblack klasörünün içinin fotoğrafını atar mısın?

Bir de usr/share/icons içine atmaktansa @Lord Raiden hocamın dediği gibi user themes eklentisini etkinleştirip simge paketlerinizi Home dizininizde .icons klasörü oluşturup oraya atarsanız daha rahat olur.

hocam dediklerinizi denedim user theme uzantısı etkinleştirdim home dizinine .icons klosörü eklledim yidede tweak tool da görünmüyor
Ekran Görüntüsü - 2024-03-05 00-14-02.png
Ekran Görüntüsü - 2024-03-05 00-02-35.png
Ekran Görüntüsü - 2024-03-05 00-02-15.png

User Themes'e gerek yok, indirdigin icon dosyalarini arsivden cikart ve /usr/share/icons dizinine kopyala. Daha sonra Tweaks uzerinden icon dosyasini secebilirsin.

Bu arada arsivden cikardigin zaman tek bir dosya olarak degil, cift dosya olarak cikabiliyor. Yani dosya icerisinde dosya ve o dosyanin icerisinde asil icon dosyasi mevcut olabiliyor, bu durumda ise Tweaks uzerinde gorunmuyor haliyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı