GNOME temasında saydamlık

Focal Fossa

Hectopat
Makaleler
3
Arch Linux + GNOME kullanıyorum. Sorunum videodaki gibidir. Saydamlık gerektiren temalarda bu şekilde bir bozulma meydana geliyor bazı uygulamalarda. Çözüm arıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olmadı mı, yoksa bahsettiklerimi yapamadın mı? Mesela Debian Sid'de vte paketlerini bahsettiğim yamayı devre dışı bırakıp yeniden oluşturdum ve kurdum. Aynı temayla benzer sorun Debian Sid'de de oluştu.

debian-vte1.png

debian-vte2.png

Sonra Debian Sid deposundaki, Debian tarafından yamalanmış vte paketlerini yeniden kurduğumda, sorunun yaşanmadığını gördüm. Yani bahsettiğim yamanın uygulanması sorunu çözüyor. Eğer yamayı uygulayarak paketi yeniden oluşturur ve kurarsan, sorun çözülecektir. Daha olmadı Debian sid kur gitsin.

debian-vte3.png

Sonuç olarak; "olmadı" gibi yetersiz bir dönüşle hatalı bilgi vermemek lazım.

Olmadı mı, yoksa bahsettiklerimi yapamadın mı? Mesela Debian Sid'de vte paketlerini bahsettiğim yamayı devre dışı bırakıp yeniden oluşturdum ve kurdum. Aynı temayla benzer sorun Debian Sid'de de oluştu.

Eki Görüntüle 1212065
Eki Görüntüle 1212066

Sonra Debian Sid deposundaki, Debian tarafından yamalanmış vte paketlerini yeniden kurduğumda, sorunun yaşanmadığını gördüm. Yani bahsettiğim yamanın uygulanması sorunu çözüyor. Eğer yamayı uygulayarak paketi yeniden oluşturur ve kurarsan, sorun çözülecektir. Daha olmadı Debian sid kur gitsin.

Eki Görüntüle 1212067

Sonuç olarak; "olmadı" gibi yetersiz bir dönüşle hatalı bilgi vermemek lazım.
Malesef hocam çalışmadı :/
Daha olmadı Debian sid kur gitsin.
Arch'tan vazgeçmem :)

Yeni konular

Geri
Yukarı