Görev yöneticisi kapalıyken yüksek CPU kullanımı

Genos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir oyuna girdiğimde mesela bu genelde GTA 5 oluyor, altta görev yöneticisini açık bırakıp öyle oyuna giriyorum ve kullanım normal değerlerde seyrediyor. Ama açmadığım zaman FPS falan düşüyor GPU kullanımı düşüyor CPU kullanımı yükseliyor. Benzerini dahi görmedim bu sorunun internette. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Mallwarebytes kur tarat, birçok antivirüsün kaçırdığını buluyor. Eğer kendini gizleyen iyi bir zararlı varsa Kaspersky, Mallwarebytes vs. farketmiyor mantar gibi türüyor. Garanti çözüm Microsoft'tan orjinal kalıbı indir, 30-40 TL'ye keyler satılıyor N11, Gittigidiyor gibi sitelerde.
Son yazılanları geç gördüm, pardon.
Bahsettiğin bütün adımları uyguladım sorun halen aynı.

Bu sorun bende 2 yıldır var. Neredeyse bilgisayarı taramadıgım program anti virüs hiçbirşey kalmadı ama yinede düzelmedi. Görev yöneticisini acınca cpu kullanımı %70 den %10 a düşüyor ışık hızın da.

Bu sorun bende 2 yıldır var.
İki yıl boyunca bu soruna katlandınız mı cidden? Bilgisayarın boştayken hep %70 işlemci kullanması rahatsızlık verici bir durum :D

Process Explorer'i açtıktan sonra şu adımları uygulayın:

1.png
2.png
4.PNG

Kırmızı ile belirtilmiş bir girdi var mı kontrol edin.

Emsisoft Emergency Kit
Zemana antimalware
Bunlar ile taratın. Olmazsa Kasepersky Rescue Disk ile boot edip bir de onunla taramanızı öneririm.

İki yıl boyunca bu soruna katlandınız mı cidden? Bilgisayarın boştayken hep %70 işlemci kullanması rahatsızlık verici bir durum :D

Process Explorer'i açtıktan sonra şu adımları uygulayın:

Eki Görüntüle 413107Eki Görüntüle 413108Eki Görüntüle 413109

Kırmızı ile belirtilmiş bir girdi var mı kontrol edin.

Emsisoft Emergency Kit
Zemana antimalware
Bunlar ile taratın. Olmazsa Kasepersky Rescue Disk ile boot edip bir de onunla taramanızı öneririm.
Söylediklerinizi birazdan yapıcam. Aslında bana garip gelen olay şu işlemciye yük bindiricek oyunlar oynuyorum işlemci kullanımı %50 - %60 civarında oluyor yani üzerine çıktığı nadir oluyor. Durum böyle oluncada ben şöyle düşündüm bunun yazılımsal windows kaynaklı bir hata olabileceğini düşündüm.
Söylediklerinizi birazdan yapıcam. Aslında bana garip gelen olay şu işlemciye yük bindiricek oyunlar oynuyorum işlemci kullanımı %50 - %60 civarında oluyor yani üzerine çıktığı nadir oluyor. Durum böyle oluncada ben şöyle düşündüm bunun yazılımsal windows kaynaklı bir hata olabileceğini düşündüm.
@acv ne yapmamı önerirsiniz?

@acv ne yapmamı önerirsiniz?
Emsisoft Emergency Kit ve Zemana antimalware ile tarama yaptım temiz çıktı.

Son düzenleme:
Konuya yazan başka bir arkadaş, boştayken bilgisayarının takıldığından, fanların hızlandığından bahsediyordu. Ayrıca konu sahibi görev yöneticisi açıkken aldığı FPS değerinin yükseldiğini söylemiş. Sizde böyle sorunlar var mı acaba?

Görev yöneticisini açtığımda çok kısa bir süreliğine ben de %70-80 işlemci kullanımı görüyorum. Bilgisayar boştayken fanlar hızlanmıyorsa sorun yoktur.

@onur keskin @egecam_17

Yeni konular

Geri
Yukarı