Çözüldü Görev yöneticisindeki ''Update'' nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bora2032

Centipat
Yer
Türkiye
Resimdeki gibi kaynağı belli olamayan uygulamalar var. Acaba virüs müdür ya da nasıl silebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    52,4 KB · Görüntüleme: 109
Hocam Update'yi anladım da program ne oluyor.

Bende Realtek'in kalıntı driveri öyle gözükmüştü dosya konumuna bakabiliyor musunuz?

Discord olsaydı yayıncı yerinde GitHub yazması gerekiyordu yanında önceden sildiğin bir program var ise onun kalıntısı da olabilir.

Bende yazmıyor öyle bir şey dosya konumu Discord'da?

Discord/Windows Ayarları/ Discord'u Aç seçeneğini devre dışı bırakıp deneyin. Başlangıçtaki "Update" yazısını kaldırmak için.*
"Program" ise Microsoft Teams kalıntısı olabilir. https://download.sysinternals.com/files/Autoruns.zip bu aracı indirip Autoruns64.exe'yi çalıştırıp ardından "Program" isimli uzantıyı silebilirsiniz.

Çözüm
Ben facebook'tan süper mario reklam linkine tıkladım. Açılan siteden oyunu indirip,kurdum. Fakat sonra ekran kartım boşta %100 kullanmaya başladı. Sebebi görev yöneticisinde "update" uygulamasıydı. Malwarebytes indirip taradım ve "update" uygulamasının mining virüsü olduğunu öğrendim. Sonra temizledim tabii.

Geri
Yukarı