Görseldeki işlem kan grubu sonucu mudur?

SenpaiKangal

Picopat
Arkadaşlar bu e-Nabız'daki işlem kan grubu mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240415_085758_Chrome.jpg
    Screenshot_20240415_085758_Chrome.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu e-Nabız'daki işlem kan grubu mu?

ABO+RH tayini olmuşsunuz. A ve/veya B antijenlerinin bulunup bulunmamasına (forward gruplama) ve alyuvarlar üzerinde bulunmayan antijen ya da antijenlere karşılık gelen antikorların serumda bulunmasına (reverse gruplama) olarak geçer. Kısaca kanında RH antikorlarının bulunup bulunmadığı kontrol edilir.

Genelde anne adayları için çok daha önemli oluyor. Pozitif çıkarsa kan uyuşmazlığı riski altında olduğu belirlenir. Kan uyuşmazlığı, başkasından kan aldığında, bağışıklık sistemi bu duruma tepki gösterir.

Abo+rh tayini olmuşsunuz. A ve/veya b antijenlerinin bulunup bulunmamasına (forward gruplama) ve alyuvarlar üzerinde bulunmayan antijen ya da antijenlere karşılık gelen antikorların serumda bulunmasına (reverse gruplama) olarak geçer. Kısaca kanında rh antikorlarının bulunup bulunmadığı kontrol edilir.

Genelde anne adayları için çok daha önemli oluyor. Pozitif çıkarsa kan uyuşmazlığı riski altında olduğu belirlenir. Kan uyuşmazlığı, başkasından kan aldığında, bağışıklık sistemi bu duruma tepki gösterir.

Bugün ehliyet için sağlık raporu almaya gittim,form doldurduğumda bhr+ yaziyor diye onu yazdım. yanlış sanırım sonra da düzeltebilir miyim? Bilginiz var mı?

Bugün ehliyet için sağlık raporu almaya gittim, form doldurduğumda bhr+ yaziyor diye onu yazdım. Yanlış sanırım sonra da düzeltebilir miyim? Bilginiz var mı?

Hocam B Rh (+) siniz. Doğru yazmışsınız.

Hocam b rh (+) siniz. Doğru yazmışsınız.

Sağ olun hocam ya sabahtan beridir içim içimi yiyordu yanlış yazdım diye 😀

Hocam b rh (+) siniz. Doğru yazmışsınız.

Hocam aklıma takılan bir soru daha var. Şimdi b rh+'im ben kan grubumu öğrenmek için test yaptırsam yanlış çıkmaz değil mi? Çünkü internetten attığım fotoğrafı araştıyorum kan uyuşmazlığı çıkıyor bilginiz var mı bu konu hakkında?

Hocam aklıma takılan bir soru daha var. Şimdi b rh+'im ben kan grubumu öğrenmek için test yaptırsam yanlış çıkmaz değil mi? Çünkü internetten attığım fotoğrafı araştıyorum kan uyuşmazlığı çıkıyor bilginiz var mı bu konu hakkında?

Siz zaten ehliyet için kan grubu testi yaptırdım dediniz. Her yerde aynı olur testin sonucu. Kan uyuşmazlığı çok farklı konu hocam. Kısaca kan alma ihtiyacında, bir başkasının kanını, vücudunuz tarafından düşman olarak algılaması ve buna karşı savaş açması. Kan alacağınız zaman zaten kontrol ettirilir o. Korkmanıza gerek yok.

Son düzenleme:
Siz zaten ehliyet için kan grubu testi yaptırdım dediniz. Her yerde aynı olur testin sonucu. Kan uyuşmazlığı çok farklı konu hocam. Kısaca kan alma ihtiyacında, bir başkasının kanını, vücudunuz tarafından düşman olarak algılaması ve buna karşı savaş açması. Kan alacağınız zaman zaten kontrol ettirilir o. Korkmanıza gerek yok.

Ben test yaptırdım demedim hocam böyle bir işlem vardı e-Nabız'da bunun kan grubu olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Geri
Yukarı