Çözüldü Görseldeki örümceğin türü ne?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
1628168333732.png

Odamda bununla birlikte yaşıyorum. Bu örümceğin türü ne? Yapay zekaya sahip Google'a sordum, bilemedi.

Çözüm
Serbest ama yuvasında duruyor. Asıl korkulması gereken hayvanlar istilacı karınca ve sinekler. Örümcekler sakin sakin yuvasında duruyor, onları sevin.
Normalde katılırdım ama buna pek katılmıyorum... Odanızda bulunan tür "Yalancı karadul" false blackwidowolarak geçiyor. Kendisi ülkemizde bulunan en zehirli 3. örümcek türüdür. Neyse ki yalancı bir karadula denk gelmişsiniz bu demek oluyor ki çok daha zararsız, siz ona zarar vermediğiniz sürece saldırmayacaktır. Ama yanlışlıkla zarar verirseniz ve size zehri enjekte ederse hastahaneye görünmek şart.
Kiler örümceği olma ihtimalide var, net fotoğraf atarsanız net cevap alırsınız.
Serbest ama yuvasında duruyor. Asıl korkulması gereken hayvanlar istilacı karınca ve sinekler. Örümcekler sakin sakin yuvasında duruyor, onları sevin.
Yuvasında duruyor derken? Yumurta bırakmış olma ihtimali var mı? Nasıl bir yuva fotoğraf atabilir misiniz? Kokon ise yavrular çıkmadan imha etmenizi öneririm.
Durum o kadar ciddi mi? İnsanı endişelendiriyorsunuz.

Yuvasından ayrılmıyor, hep orada takılıyor. Ara sıra örümcek ağında geziyor. Koltuğu hareket etsem hemen yuvasına kaçıyor. Bu mu bana saldıracak? Benden korkuyor. Yuvası da makinenin altında.

Tamam yuvasında duruyor da neden aksiyon yaşıyorsunuz? Alın elinize kağıt atın pencereden aşağı. İncelemek falan istiyorsanız kavanoza alırsınız.

Ben Technopat'ta ilk defa böyle bir konu açtım. Daha önceki konu örümceğin özellikleriydi. Mesaj yazmak için mesaj yazmayın.
Daha önce de başka bir örümcek konusu açmıştın diye hatırlıyorum. Ayrıca şakasına yazmıştım neden bu kadar yükseldin anlamış değilim.

Yerinizde olsam ya atmaya çalışır ya da öldürürdüm, tehlikeli olabilir.
Zehirli örümceği öldürmek diğer türlerinin evi basmasına sebep olur, çok tehlikeli.
Durum o kadar ciddi mi? İnsanı endişelendiriyorsunuz.

Yuvasından ayrılmıyor, hep orada takılıyor. Ara sıra örümcek ağında geziyor. Koltuğu hareket etsem hemen yuvasına kaçıyor. Bu mu bana saldıracak? Benden korkuyor. Yuvası da makinenin altında.
Evet karadul oynanacak bir örümcek türü değildir. Ve bir yavrulayışta yaklaşık 150 yavru bırakırlar. Net fotoğraf atmanızı rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerinizde olsam ya atmaya çalışır ya da öldürürdüm, tehlikeli olabilir.
Bir örümcek veya bir insan senin yuvanı yıksa hoş olur mu? Örümcek ne güzel devasa bir yuva kurmuş, ağın üzerinde geziyor. Bozmak olmaz, örümceğe ayıp olur. Ne güzel kendi halinde takılıyor. Aramızda 1 metre bile yok.
Zehirli örümceği öldürmek diğer türlerinin evi basmasına sebep olur, Çok tehlikeli.
Evet karadul oynanacak bir örümcek türü değildir. Ve bir yavrulayışta yaklaşık 150 yavru bırakırlar. Net fotoğraf atmanızı rica ediyorum.
Bir ara çekince atacağım. Öyle demeyin beyefendi, bu zamana kadar bir sürü örümcek yuva kurdu. O kadar çok üreyen olmadı. Hem örümcekler birbirini yiyor.
Tamam yuvasında duruyor da neden aksiyon yaşıyorsunuz? Alın elinize kağıt atın pencereden aşağı. İncelemek falan istiyorsanız kavanoza alırsınız.
Çok ayıp, ya o seni alıp atarsa? :) Bir de bu açıdan düşünün. Onlarla birlikte yaşamayı öğrenmelisin. Birçok şeyi riskli olmadığı halde tehlikeli gören insanlar var.
Daha önce de başka bir örümcek konusu açmıştın diye hatırlıyorum. Ayrıca şakasına yazmıştım neden bu kadar yükseldin anlamış değilim.
Seni üzdüm mü? 😿 Aslında yükselmedim, oturuyorum. Sen karıştırdığın için öyle demişsindir. Çünkü öyle bir şey yaşanmadı.

Bir örümcek veya bir insan senin yuvanı yıksa hoş olur mu? Örümcek ne güzel devasa bir yuva kurmuş, ağın üzerinde geziyor. Bozmak olmaz, örümceğe ayıp olur. Ne güzel kendi halinde takılıyor. Aramızda 1 metre bile yok.

Bir ara çekince atacağım. Öyle demeyin beyefendi, bu zamana kadar bir sürü örümcek yuva kurdu. O kadar çok üreyen olmadı. Hem örümcekler birbirini yiyor.

Çok ayıp, ya o seni alıp atarsa? :) Bir de bu açıdan düşünün. Onlarla birlikte yaşamayı öğrenmelisin. Birçok şeyi riskli olmadığı halde tehlikeli gören insanlar var.

Seni üzdüm mü? 😿 Aslında yükselmedim, oturuyorum. Sen karıştırdığın için öyle demişsindir. Çünkü öyle bir şey yaşanmadı.
2 senedir yaptığım bir hobidir bu. 2 3 tane karadul çiftleştirmişimdir şuana kadar. 200 Yavru bile geldiğini gördüm.

Geri
Yukarı