Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti ve Bu Durumdan Kurtuldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

rampage12

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Yeni bir bilgisayar aldım. İlk önce Windows 8.1 64 bit kurdum. Fakat oyun oynarken ya da internette gezerken genellikle oyun oynarken oluyor. Bu hatayı alıyordum. Daha sonra format attım ve Windows 7 Ultimate 64 bit kurdum. Fakat hala bu hatayı alıyorum. "Amd Catalyst Control Center 14.7" en güncel sürücüyü kullanıyorum. Daha eskilerini de denedim. Fakat sorun düzelmedi. Ekran kartım R9 290 Pcs. Sorunu nasıl düzeltebilirim ? Eğer hata yazılımsal değilse garantiye göndereceğim. Cevaplarınız için teşekkürler. @Recep Baltaş
Adsız.jpg

Yardım edebilecek yokmu ?

Merhaba arkadaşlar;
Yeni bir bilgisayar aldım. İlk önce Windows 8.1 64 bit kurdum. Fakat oyun oynarken ya da internette gezerken genellikle oyun oynarken oluyor. Bu hatayı alıyordum. Daha sonra format attım ve Windows 7 Ultimate 64 bit kurdum. Fakat hala bu hatayı alıyorum. "Amd Catalyst Control Center 14.7" en güncel sürücüyü kullanıyorum. Daha eskilerini de denedim. Fakat sorun düzelmedi. Ekran kartım R9 290 Pcs. Sorunu nasıl düzeltebilirim ? Eğer hata yazılımsal değilse garantiye göndereceğim. Cevaplarınız için teşekkürler. @Recep Baltaş Eki Görüntüle 13928

Yardım edebilecek yokmu ?
Nedenini bilmiyorum ama nedense AMD ekran kartlarında bu çok oluyor.

Benim eski ekran kartım olan GTX 590 da crysis 3 çıktığı gün beta driver'ı ile girmeye çalışınca karşılaşmıştım ben. Arkada Bandicam çalışıyordu onu kapattığımda sorun kayboluyordu ama açıkken aynı hata devem ediyordu.

Aynı hatayı ekran kartına overclock yaparken almıştım :D Bir süre sonra ekran kartı hiç görüntü vermedi :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ekran kartınızda overclock varsa bu durum sık sık meydana gelebilir.

Aynı sorun bende de vardı ve sorun ekran kartından driverda hiçbir sorun yok boşa indirmeyin eğer yeni ise ekran kartı servise yolla herhangi bir çözüm yolu arama.

Sürücü versiyonunu konu da yazmışsın kusura bakma görmedim.
Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

hatasının sebebi Windows 7 ve Windowd Vistada bulunan Timeout Detection and Recovery (TDR) özelliğidir.

Windows belirli bir zaman diliminde ekran kartınızın yanıt vermediğini tespit etmiş ve Windows Display Driver Model (Windows ekran sürücüsü modeli) yeniden başlatılmaya ihtiyaç duyuyor.

Yaşadığınız durumun teknik açıklaması bu.

AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu hatasının çözümü için pek çok ihtimal ve yapılması gereken var.

Bu hatanın pek çok nedeni olabilir.

Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu. hatasının olası sebeplerini ben sıralıyorum siz sırası ile kontrol edersiniz.

• Ekran kartı sürücünüz güncel değil veya hatalı.
    Bu durumda ekran kartı sürücüleri güncellemeniz ve yeniden yüklemeniz gerekiyor.
    Download Drivers En güncel AMD, ATI sürücülerini buradan indirebilirsiniz
  • Direct X sürücüleri bozulmuş veya güncel değil.
    En son sürüm DirectX sürücülerini buradan indirin ve kurun.
  • Anakartı sürücüleri güncel, chipset sürücüleri güncel değil.
    Anakartı üretici sitesini ziyaret etmeli ve en son sürücüleri yüklemen gerek. Bundan olur mu demeyin mutlaka güncel sürücüleri yükleyin. Olur.
  • Windows işletim sisteminin gerekli Service Pack ve yamaları yüklü değil.
    Windows Update'i kullanarak Windows işletim sistemini güncelleyin. Mutlaka Service Packlari eksiksiz yükleyin. Hem performans için hem de güvenlik sorunları için bunun şart olduğunu unutmayın.
  • Oynadığınız oyun ile ilgili yapılması gereken yamalar ve güncellemeler eksik. Her oyun belli bir zaman sonra güncelleme, yama paketi çıkartır. Burada amaç oyunda yaşanan sorunların, teknik sorunların ortadan kaldırılmasıdır. Mutlaka oyunun sitesini kontrol edin ve gerekli yamaları, güncellemeleri yükleyin.
  • Ekran kartınızın veya işlemcinizin aşırı ısınması
    İyi soğutulmamış sistemlerde aşırı ısınma çeşitli sorunlara sebep olabilir. Bilgisayarınızı gerekiyorsa ilave soğutma sistemleri ille soğut malısın. Bilgisayarınızın iç ısısını ölçen pek çok program var bunlardan birini kullanarak ısı değerlerinizi kontrol edin.
  • Overclock yapılmış bilgisayar
    Eğer bilgisayarınızda daha hızlı çalışması için overclock yapılmış bir donanım birimi varsa bu soruna yol açabilir. mümkünse tüm donanım birimlerinizi varsayılan değerleri ile çalıştırın.
  • Kayıt defterindeki bozulmalar
    düşük bir ihtimalde olsa kayıt defterindeki bozulmalar Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatasına sebep olabilir. Bu durumda yapılması gereken şey bilgisayara format atmak ve temiz kurulum gerçekleştirmektir.
  • Masaüstü bilgisayarlarda yetersiz PSU yani Güç besleme ünitesi
    Eğer PSU'nu ekran kartının ihtiyacı olan enerjiyi gerekli şekilde karşılamıyorsa WATT olarak düşük bir PSU'nuz varsa bu sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda yeni bir PSU almanız gerekir.
Yukarıdaki işlemler AMD'nin Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu. hatasına çözüm olarak sunduğu işlemler listesidir. Yukarıdaki işlemleri tek tek kontrol edip yaptıktan sonra hala Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu. hatası alıyorsanız o zaman

1. Bilgisayarınızı formatlayın ve temiz kurulum gerçekleştirin.
  2. Windows güncellemelerini yapın.
  3. En son sürüm sürücüleri yükleyin.
Bu şekilde işlem yaptığınızda hala sorun devam ediyorsa muhtemelen donanımsal bir sorun ile karşı karşıyasınız. Garantisi varsa servise gönderin. Yoksa daha iyi bir soğutma ile bilgisayarınızı soğutun.

Not: Alıntıdır.

Son düzenleme:
Hiç biri işe yaramaz, ben bu hata ile 5 ay uğraştım ekran kartının garantisi var ise yolla. İster xp kur, ister Win7, Win8. Hepsinde alacaksın bu hatayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı