Göz çizdirme

Sameett

Picopat
Daha fazla  
Merhaba polis olacağım ama gözlük kullanıyorum. Bu yüzden gözümü çizdirmem lazım ama size birkaç sorum var.

1) kaç yaşında çizdirmeliyim?

2) riski ne kadar?

3) ilk defa bir ameliyata gireceğin için içimde bir korku var ameliyatta hissediyor musun acıyı falan?

Son soru saçma olmuş olabilir ama cevaplarsanız sevinirim.

Merhaba polis olacağım ama gözlük kullanıyorum. Bu yüzden gözümü çizdirmem lazım ama size birkaç sorum var.

2) riski ne kadar?

3) ilk defa bir ameliyata gireceğin için içimde bir korku var ameliyatta hissediyor musun acıyı falan?

18 yaşımda çizdirdim acı hissetmedim herkesin gözü çizilemez doktorla konuşun.

Gözünüz açıkken böyle bir işlem imkansız zaten refleks olarak kapatırsınız. Doktora sormanız lazım her göz çizilmiyor.

Hocam son sorunun cevabı kesinlikle hayır. Seni uyutuyorlar zaten.

Göz çizdirme işleminde herhangi bir uyutma işlemi yapılmıyor.

2) riski ne kadar?

Göz çizilebilmesi için göz yapısının buna uygun olması lazım. Kesinlikle ucuz olsun diye kötü yerlere gitme biraz fazla ver iyi bir yere git göz bu bütün hayatını etkileyecek bir organ.

Her operasyonun bir riski vardır ama tüm kontrolleri yapılmış tecrübeli bir ekipte risk çok çok azdır.

Herhangi bir acı hissetmiyorsun ilk gün biraz sıkıntın oluyor ışık çok rahatsız ediyor mümkünse o gün ışığa çıkmadan dinlenerek geçirmelisin.

Yaş olarak ben 29 da yaptırdım o zamana kadar zaten bozulduğu kadar bozulmuştu. O zaman doktor miyop tamam ama astigmat geri gelebilir demişti şimdi 0,5 0, 75 kadar bir astigmat oluştu.

18 yaşından küçük isen Veli izni ile yapılıyor. Ben 18'e girdiğim gün yaptırdım.
Riski var ama yaptırmaya değer. Korkma doktor her gün çiziyor 😅
Acı yok uyuşturuluyor. Ben prk lazer yaptırdım. Zaten 20 25 dk sürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı