Gözlük Kullanmaya Başladım

raki0123

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yeni gözlük takmaya başladım. Göz sorunumu 7. sınıfta farkettim ancak sınıfta felan ön sırada oturduğum için fazla dert etmiyordum. 8. sınıfta da böyle devam etti ancak bu bozukluğun arttığını gördüm. Şu anda lise 1'e gidiyorum ve gözlük kullanmaya okul başladıktan 2 hafta sonra başladım. Durum vahimdi bence çünkü en ön sıradan saat ve tahtadaki yazıları okuyamıyordum. Sınıf biraz büyüktü ancak ben en ön cam tarafı yani en solda oturuyordum, neyse göz doktoruna randevu aldık. Randevu günü geldi doktora gittik ilk önce bi makineye gözümü dayadılar ordaki resime bakmamı söylediler. Sonra ordan fatura gibi bir şey verdiler tam hatırlamıyorum 0.75 felan yazıyordu. Doktor sıramız geldi içeri girdik doktor fazla konuşmadan oturttu beni sandalyeye zaten odada dar karşı duvarın az yukarısında sayılar yazıyordu neyse doktor ilk mercekleri iki gözüme tuttu, sırayla sordu görebiliyor musun diye göremedim dedim, 2. de tuttuğunda bulanık dedim, 3. mercekte en küçük olanı bile görüyordum ancak net olarak değil doktora görüyorum ama azıcık bir bulanıklık var dedim. Sonra bana o mercekleri yazdı heralde neyse gözlükçüye gittik verdiği kağıda göre adam bir gözlük yapıp verdi bana. Okula gittiğimde 3. sıradan yine az çok bulanık görüyorum ama başka arkadaşlarımda gözlük var en arkadan bile tahtayı okuyabiliyorlar nasıl oluyorsa. Birde bu durum hav kararmaya başladığı anda artmaya başlıyor bulanık görme durumu. Keskin olan yerleri eskisi gibi görmeye başlıyorum ancak gözlüksüz halim gibi değil. Acaba doktor gözlüğü yanlış mı verdi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garip bir mantığa sahipsiniz, gözünüzde görme sorunu var ama dert etmiyorsunuz, gerçekten çok ilginç.

Tekrar muayene olmalısın mümkünse başka doktora, çevrenden araştırarak alanında uzmanlaşmış bir doktora muayene olman en iyisi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı