Google chrome bellek kullanımı çok fazla olması normal mi ?

Mehmet Çıkcan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik elektronik mühendisi
Arkadaşlar dün bilgisayarıma Windows 8.1 yükledim. Google chrome kullanırken belleğin daha önce hiç görmediğim kadar fazla kullanıldığını gördüm. Sürekli kontrolmu ediyorsun diyenler olacak rainmeter ile ben bilgisayarın durumunu sürekli kontrol ederim sağ tarafında araç olarak cpu bellek swap görünür. Bu gün 2 facebook sayfası ve 1 youtube sayfası açıkken üç sekmenin toplamda 2 gb ye yakın bellek kullandığını gördüm sizce normal mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana şunu söyleyeyim eğer 64 bit windows 8.1 kullanıyorsan her harikulade 2GB kullanır. Google chrome kullanıyorsan ram miktarinı yüksek tutman gerek. Bu söylediklerim mobil ve masaüstü için geçerlidir. Chrome yazlımını kullandığın an ramların tavan yapar.

Flash uygulamalar bellek kullanımını artırabilir, Youtube ve Facebook'da bunu bolca kullanmakta. Ayrıca Rainmeter de sistem performansını olumsuz etkiler.

Youtube'u HTML5 olarak ayarlamanız önerilir. YouTube

Ayrıca Chrome yerine Maxthon ve Firefox gibi tarayıcılar biraz daha performanslı olabilmekte.

Flash uygulamalar bellek kullanımını artırabilir, Youtube ve Facebook'da bunu bolca kullanmakta. Ayrıca Rainmeter de sistem performansını olumsuz etkiler.

Youtube'u HTML5 olarak ayarlamanız önerilir. YouTube

Ayrıca Chrome yerine Maxthon ve Firefox gibi tarayıcılar biraz daha performanslı olabilmekte.
Biliyorum ama olmaması daha kötü olabilir. Bilgisayarı evimdeki diğer kişilerde kullanıyor bilmedikleri çok şeyler var toolbar yüklüyorlar bilmeden birçok zararlı uygulama indiriyorlar yanlışlıkla ben ordan sistemi kontrol ederek ters giden bir şey var mı hemen anlayabiliyorum. Bu arada desteklenen durumlarda zaten html5 kullanılıyormuş.

Tolbar bir tarayıcıyı hantallaştır ilk önce bilgisayarındaki tüm toolbarları kaldır sonra ise chrome tarayıcıyı kaldır sorun düzelir.

Neden bu yüksek bellek kullanımına kafayı taktığınızı anlayamadım örneğin youtube girerseniz ve hd bir video izlerseniz ram kullanımınız 60mb ila 200mb arası değişir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı