Google Chrome yeni görünüme kavuşacak!

668848

Decapat
Un-googled Chromium için yeni görünüm güncellemesi geldi. (süreyya hanımın muhteşem değişimi.)

Chrome Canaryden test edebilirsiniz.

1696275652122.png

Son düzenleme:
Chromium'a deney olarak geldi bilemiyorum.
1696275984673.png

Görünümü test etmek isteyenlere söylüyorum Chrome Canary ye gelmiştir muhtemelen.

Degisiklikleri yazarsaniz cok iyi olur.

Kabaca Edge'in açık ve koyu tema ile uyumlu kullandığı simge tarzına geçmiş. İş alanlarını falan küçük tarayıcılar test ediyordu. Chromium özelliği ama malum Google denek olarak harici tarayıcılara para yediriyor. Ayrıca daha tam olarak yayınlanmasada Windows arayüzünün saydamlık efekti ile uyumlu olacak. Adını bilmediğim ve yanlışım yoksa pil düzeyini azaltmak için çıkan aşırı siyah koyu tema olacak.

Chromium sürümlerinin bazılarında bunlar gözüküyor. Büyük ihtimalle Windows 12 saklıyor olabilirler. Sonraki aşamada artık Chromium sağladığı ve Opera GX üzerinde denenen karanlık temaya zorla gibi bir ayar Edge, Chrome, Brave, Vivaldi gibi tarayıcılara gelebilir. Bu Windows 12 ile de gelebilir. Microsoft'un davranışlarına bakarak, bazı istenilen şeyleri işletim sistemine geçiş yaptırmak için kullanıyor.

Olay tamamen Windows ile uyumlu, performanslı ve maalesef aynı gözüken bir tarayıcı yapmak. Tema tarafında da daha fazla özelleştirme düşünüyorlar. Tema mağazasını ise uzantılardan ayırıp Windows üzerinden yönetmeye bile gidebilir. Chrome uzantı sayfası ile uğraşmak yerine tüm iş yükünü Windows'a bırakabilir. Zaten uzun süredir çoğu ayarın Windows ayarlarında olması için Microsoft firmalarla bayağı uğraşıyor.

Stabil sürümde de chrome://flags üzerinden etkinleştirmek artık mümkün. Chrome Refresh 2023 ve Chrome WebUI Refresh 2023 ayarlarını etkin hale getirerek yeni arayüzü deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı