Google Drive'da adı olmayan 2KB'lık dosya virüs müdür?

AlexaBliss

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, az önce Google Drive da 2021'den kalma 2KB bir dosya buldum Kısayol.lnk uzantılıydı ve ekran görüntüleri klasörünün içindeydi. İndirdim. Açılmadı hiçbir şekilde 2KB'dı zaten. Virüs olabilir mi?

Arkadaşlar selam, az önce Google Drive da 2021'den kalma 2KB bir dosya buldum Kısayol.lnk uzantılıydı ve ekran görüntüleri klasörünün içindeydi. İndirdim. Açılmadı hiçbir şekilde 2KB'dı zaten. Virüs olabilir mi?
Ink dosyaları kısayol dosyalarıdır yanlışlıkla bir kısayol yüklemiş olmayasınız. Büyük ihtimalle bir kısayol oluşturdunuz veya attınız o dosya ise oluşturduğunuz/attığınız kısayol dosyası yani virüs , zararlı değil.

Hesabınıza biri girmemişse yanlışlıkla siz atmışsınızdır. Söylediğiniz .lnk dosyası bir kısayol uzantısı.

Ink dosyaları kısayol dosyalarıdır yanlışlıkla bir kısayol yüklemiş olmayasınız.
Hiçbir şekilde açılmadı. Neyle açmak istediğimi sordu seçince de olmadı.

Hesabınıza biri girmemişse yanlışlıkla siz atmışsınızdır. Söylediğiniz .lnk dosyası bir kısayol uzantısı.
Bir ara biri girmişti ama 2021 in 10. ayı değil.

Arada fotoğraflarımı yedeklerdim. Yanlışlıkla kısayol aldığım bir dosyayı atmış olabilirim. Hiç açılmıyor ama.

Açamazsınız zaten kısayol dosyası bir programın veya dosyanın konumuna hızlıca gitmek ve açmak içindir bir metin belgesi değil örnek vermek gerekirse C:/Program Files/Google/Chrome.exe konumunu verdiyseniz o kısayolu bu program Files dizininin içindeki Google dizininde olan chrome.exe dosyasını açar.

Bir ara biri girmişti ama 2021 in 10. ayı değil.

Arada fotoğraflarımı yedeklerdim. Yanlışlıkla kısayol aldığım bir dosyayı atmış olabilirim. Hiç açılmıyor ama.
Açılmaz zaten o kısayolda bir konum veya o kısayolun bulunduğu program yoksa.

@AlexaBliss onun kısayolu olduğu program bilgisayarda yoktur ya da farklı yerdedir. İçiniz rahat etmediyse VirusTotal'e yükleyip dosyayı taratın.
Dosyayı bir daha indirip virüstotale attım hiçbir şey bulamadı. Dediğim gibi kısayol dosyası.

Dosya neden ekran görüntülerinin içindeydi ve neden yanında (14) yazıyordu bilmiyorum ama.

Bir daha yüklemeye çalıştım bu dosya tehlikeli olabilir uyarısı aldım.

Güvenli moda alıp tam tarama başlattım yoktur umarım bir şey.

Geri
Yukarı