Google Play Hizmetleri %50 Pil Tüketimi Sorunu

Marshmallow

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Dikmen/ANKARA
Daha fazla  
Merhaba. Yeni hard reset attığım bir Galaxy Note 3 cihazım var. Hiçbir takılma ve kasma sorunu yasamamama rağmen pil performansı inanılmaz derecede kötü. Pil kullanım detayına baktığımda Play Hizmetlerinin zıvanadan çıkıp %48 gibi bır oranla pili tükettiğini görebiliyorum. Bir çözüm önerisi olan var mı? Halbuki Google ayarlarından birçok uygulamanın konum bilgisi ayarları gibi ayarlarını düzenlemiştim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı sıfırladıktan sonra Google Play Store üzerinden bol bol uygulama yükleme ve güncelleme yaptığınız için Google servisleri fazlaca çalışıp listede büyük pay almış olabilirler.

Cevap için teşekkürler. Bu doğru. Ama güncelleme ve uygulama yükleme işi bittikten sonra da bataryanın düşme hızı çok fazlaydı. Telefon ekranı kapalıyken dahi inanılmaz bir şekilde batarya harcıyor. Tekrar gözlemleyecegım. Ama google play hizmetlerinin enerjı sarfiyatını düşürmenin başka yolları varsa beklemedeyim.

Cihazı sıfırladıktan sonra Google Play Store üzerinden bol bol uygulama yükleme ve güncelleme yaptığınız için Google servisleri fazlaca çalışıp listede büyük pay almış olabilirler.

Gerekli indirme/güncelleme ve senkronizasyon işlemleri sonrasında görülebilecek bir durum.

Cevap için teşekkürler. Bu doğru. Ama güncelleme ve uygulama yükleme işi bittikten sonra da bataryanın düşme hızı çok fazlaydı. Telefon ekranı kapalıyken dahi inanılmaz bir şekilde batarya harcıyor. Tekrar gözlemleyecegım. Ama google play hizmetlerinin enerjı sarfiyatını düşürmenin başka yolları varsa beklemedeyim.

Eğer yukarıda bahsedilenden daha hızlı şarj tükenmesi yaşanıyorsa, aşağıya yazdıklarımı okumanızda bir fayda olabilir.

ÖNCESİNDE : Google Play uygulamasından güncellemeleri kontrol ederek gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra deneme-yanılma yapmaya başlayın.

Google Hesap Sayısı
Google hesap sayısı arttıkça senkronizasyon işlemleri de artacaktır. Tek başına bu problem bir neden olarak gösterilmeyebilir, ancak yine de etkenlerden biridir.

Harici Uygulama
Pil kullanımını olumsuz yönde etkileyen bir diğer madde ise; Google Play Hizmerlerini kullanan harici bir uygulama olabileceğidir.

Senkronizasyon Hataları
Hard Reset işleminden sonra senkronizasyon hatası aldınız mı?
Senkronizasyonu devre dışı bırakıp (tüm uygulamalar için) gözlemlediniz mi?

GPS Ayarları
GPS ayarlarınızı gözden geçirin. Gerekli gördüğünüz zaman, Google Play Hizmetlerinin GPS seçeneğini "Güç Tasarrufu" moduna alarak cihazınızı yeniden başlatarak gözlemleyin. Bir sonuç alamazsanız modeu değiştirerek veya kapatarak işlemleri tekrarlayın.

Rehber
Android 6 ve sonrasında birkaç mesaj görmüştüm. Sanırım Google bu konu hakkında geri bildirim de almıştı. Rehberde bulunan isimler içerisinde ifade (emoji) kullanan birkaç kullanıcı pil tüketiminin arttığını belirtmişti. Şahsen tanık olmasamda mümkün olabilir sanırım.

Sonlandırıcı Uygulamalar
İnternet ve pil kullanımını kısıtlamak (bazen de faklı sebeplerden dolayı) için arka planda çalışan uygulamaları kapatan bir araç kullanıyor musunuz?

Güvenlik Uygulamaları
Her ne kadar düşük bir ihtimal gibi gelse de, var ise anti virüs/güvenlik uygulamanızı devre dışı bırakmayı deneyin.

Not : Yukarı yazılan önerileri uygulama aşamasında biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederim. Bazı işlemlerden 15-20 saniye sonra sonuç alabilir bazı işlemlerden sonra ise 1-2 saon

ayni durum benim de basima geldi , pilin kotu olma sebebi ram den kaynakli... bosuna ugrasma bisi de yapamazsin 3. nesil ram var cihazda. denemedigim yontem kalmadi , saf rom kurdum gene ayni sekilde telefon cakildi durdu.

yapacagin tek birsey var , yeni telefon almak...

Not : note 3 ben de 2 adet var , 3.5 yil kullandim + kullandik, ekmegini yedim telefonun... kendime oneplus 5 aldim hanima da redmi note 4 (4/64) aldim. sonuc olarak o telefonla vefadas derim. [emoji41]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı