Google'daki saçma sitelerden birisine girmek sıkıntı yaratır mı?

msport

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Bir ürünün inceleme videolarına bakmak için Google'da aratıp videolar kısmından bakmaya başaldım. Sonrasında bir tane video açtım o YouTube'dandı. Sonrasında buradaki diğer videolarında YouTube'daki videolar olduğunu düşünüp diğer bir videoyu yeni sekmeye açtım. Sonrasında Kaspersky Security Cloud bu siteye girişinizi engelledi tarzında bir bildirim çıktı. Sonrasında girdiğim sitenin YouTube olmadığını anladım. Bu durum bir sıkıntı oluşturur mu? Ve Kaspersky'nin böyle tehlikeli sitelere girmeyi engelleme gibi bir özelliği var mı?

Yanlışlıkla tıkladığım site: (https://thz.eicolorines.es/d21cd7c393)
Geçmişimde görünen site: (Tinder: Dating app. Meet. Chat - Apps on Google Play)

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ile tam tarama sonrasında bir dosya tehlikeli deyip karantina kısmında lamıştı onu karantina kısmından sildim. O dosya eski yedekleme verilerinden içerisinden çıktı HS: TROJAN gibi bir şey yazıyordu. Sonrasında tekrar tam tarama yaptırdım bu sefer 0 tehdit algılandı diyor. Bilgisayarım güvendedir değil mi?

Kaspersky ile tam tarama sonrasında bir dosya tehlikeli deyip karantina kısmında lamıştı onu karantina kısmından sildim. O dosya eski yedekleme verilerinden içerisinden çıktı HS: TROJAN gibi bir şey yazıyordu. Sonrasında tekrar tam tarama yaptırdım bu sefer 0 tehdit algılandı diyor. Bilgisayarım güvendedir değil mi?
Sanırım onu da karantinaya aldı. Karantinaya alınan öğelere bakabilir misiniz?

DuckDuckGo'da böyle alta inerseniz yabancı uzantılar çıkıyor.

Screenshot_20230219-161915_Firefox.jpg

Videolar kısmında böyle:

Screenshot_20230219-162432_Firefox.jpg

Son düzenleme:
Sanırım onu da karantinaya aldı. Karantinaya alınan öğelere bakabilir misiniz?

Hocam dediğim dosya karantina kısmındaydı. Karantina bölümünde dosyayı silip yukarıdaki sil seçeneklerinden dosyayı sildim. Şu an karantina kısmında dosya gözükmüyor.

Hocam siteye kontrol için girmiştiniz de sizin de geçmişinizde winmacros.Life uzantılı bir site gözüküyor mu?

Son düzenleme:
Hocam dediğim dosya karantina kısmındaydı. Karantina bölümünde dosyayı silip yukarıdaki sil seçeneklerinden dosyayı sildim. Şu an karantina kısmında dosya gözükmüyor.
Malwarebytes ile de tam tarama yapın. Çıkanları silin ve rahatlayın. Girmek pek sıkıntı yaratmaz. Bunların amaçları genellikle sadece tıklanma alıp para kazanmak oluyor.

Merhaba. Bir ürünün inceleme videolarına bakmak için Google'da aratıp videolar kısmından bakmaya başaldım. Sonrasında bir tane video açtım o YouTube'dandı. Sonrasında buradaki diğer videolarında YouTube'daki videolar olduğunu düşünüp diğer bir videoyu yeni sekmeye açtım. Sonrasında Kaspersky Security Cloud bu siteye girişinizi engelledi tarzında bir bildirim çıktı. Sonrasında girdiğim sitenin YouTube olmadığını anladım. Bu durum bir sıkıntı oluşturur mu? Ve Kaspersky'nin böyle tehlikeli sitelere girmeyi engelleme gibi bir özelliği var mı?

Yanlışlıkla tıkladığım site: (https://thz.eicolorines.es/d21cd7c393)
Geçmişimde görünen site: (Tinder: Dating app. Meet. Chat - Apps on Google Play)

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Google yerine DuckDuckGo arama motoru kullanın. Başka çözüm yok şu anlık.

Geri
Yukarı