GoT serisi izlenmeden GoT a Telltale Games Series oynanır mı?

TheBuliderBob

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben oyunu oynamak istiyorum fakat aklımda dönen bir soru var. Şimdi ben oyunu Game of Thrones filmini izlemeden oynabilir miyim yoksa oyun analaşılmaz mı olur?

Ben diziyi izlemeden - kitapları okumadan oynamıştım, çok bi' eksiklik hissetmedim. Kitaplardan karakterler/isimler oyunda daha çok "yardımcı karakter" rolünde, hikaye yapımcıların kendi yazıp oluşturduğu asıl ana karakterlerin etrafında dönüp şekilleniyor. Hikayeyi de kendi içinde gayet iyi anlayabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Peki bu oyun hangi zamanda geçiyor?
Soruyu tam olarak anlamadım ama oyunun Fandom Wiki sayfasında "oyunun dizi açısından 3. sezonun sonlarına doğru başladığını, çoğunlukla 4. sezonda geçtiğini ve 5. sezon öncesinde bittiğini" yazmışlar ("The events of the first season of the game" kısmı). Zaman dilimi/atmosfer olarak oyun - dizi - kitaplar vesaire Orta Çağ'da geçiyor, oyun bölümlerinin sayfalarında kronolojik olarak seri evreninde 300 - 301 AC yılları arasında geçtiğini yazmışlar.

@TheBuliderBob

Son düzenleme:
Oyunu oynamadan önce ufak bir bilgi vereyim GoT'un oyununda bir son yok oyun devamı çıkacak çekilde yapılmış ama devam oyunu hiç çıkmadı bende bir ukte kaldı yaptığım seçimlerin sonucunu görememek.

Konuda sorun olmaz falan demişler de neye göre dayanarak bunu söylüyorlar? Oyunda dizinin ilerleyen sezonlarından bir sürü spoiler var. Diziyi önce izleyip oyunu oynaman daha mantıklı ama dersen ben spoiler umursamam sen bilirsin. Ek olarak oyunu oynamadan önce Game of Thrones evreniyle alakalı da bir şeyleri biliyor olman daha iyi olur. Çünkü diğer türlü oyundaki olayların hiçbirine bir anlam veremeyeceksin.

Oyunu oynamadan önce ufak bir bilgi vereyim GoT'un oyununda bir son yok oyun devamı çıkacak çekilde yapılmış ama devam oyunu hiç çıkmadı bende bir ukte kaldı yaptığım seçimlerin sonucunu görememek.

Yani oyunu oynamak vakit kaıyıbımı olacak.

Soruyu tam olarak anlamadım ama oyunun Fandom Wiki sayfasında "oyunun dizi açısından 3. sezonun sonlarına doğru başladığını, çoğunlukla 4. sezonda geçtiğini ve 5. sezon öncesinde bittiğini" yazmışlar ("the events of the first season of the Game" kısmı). Zaman dilimi/atmosfer olarak oyun - dizi - kitaplar vesaire Orta Çağ'da geçiyor, oyun bölümlerinin sayfalarında kronolojik olarak seri evreninde 300 - 301 AC yılları arasında geçtiğini yazmışlar.

@TheBuliderBob

Zaten sorunun cevabını almış oldum böyle çok teşekkürler.

Telltale Games bu oyunu geliştirdiği yıllarda çok dağınık bir şekilde bu işlerle uğraşıyorlardı. Birden fazla büyük markanın ismi üzerinden oyunlar yaptılar ve sonunda zaten bu yüzden battılar. Eğer adam gibi bir yöneticisi olsaydı Game of Thrones serisine düzgün devam oyunlarıyla sonuçlandırabilirlerdi ama açıkçası ben o dönemler bu firmanın ne yaptıklarını kendilerininde bildiğini sanmıyorum. The Walking Dead ile sınırlı bir başarı elde edip para kazanmaya başladıkları zaman gözleri döndü ve ellerindeki tüm imkanları saçma sapan şekilde harcayarak her yaptıkları oyun için böyle olacağı yanılgısına kapıldılar.

Konuda sorun olmaz falan demişler de neye göre dayanarak bunu söylüyorlar? Oyunda dizinin ilerleyen sezonlarından bir sürü spoiler var. Diziyi önce izleyip oyunu oynaman daha mantıklı ama dersen ben spoiler umursamam sen bilirsin. Ek olarak oyunu oynamadan önce Game of Thrones evreniyle alakalı da bir şeyleri biliyor olman daha iyi olur. Çünkü diğer türlü oyundaki olayların hiçbirine bir anlam veremeyeceksin.

Benim gibi merak edenler için cevap niteliğinde olmuş. Bu mesajın cevap olarak işaretlemesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı