''GPT biçimli seçilen disk 'PARTITION_BASIC_DATA_GUID' türünde olmayan bir bölüm içeriyor...''

bbö

Hectopat
Daha fazla  
USB belleğimin kaybolduğunu zannederek bilgisayarımı bir bilgisayarcıya götürüp format attırmak zorunda kaldım. Bilgisayarcı, 1 TB'lik sabit diskimi 300 GB ve 700 GB olarak ikiye ayırmış, bende bir çok temiz kurulum yaptıktan sonra Windows'un kurulu olduğu 300 GB'lik bölümden 172 GB'lik bir bölüm çıkarttım. Geriye 128 GB'lik Windows'un ve sürücülerimin bulunacağı sürücü, 172 GB'lik ayrılmamış alan ve 700 GB'lik ayrılmış bir alan kaldı. Benim istediğim ise bu 172 GB'lik ayrılmamış alan ile 700 GB'lik ayrılmış alanı birleştirmek. Bunları birleştirmek için Disk Yönetiminden 172 GB'lik alandan yeni basit birim oluşturmaya çalıştım, fakat son aşamada şöyle bir hata verdi: ''GPT biçimli seçilen disk 'PARTITION_BASIC_DATA_GUID' türünde olmayan bir bölüm içeriyor ve bu bölümün hem önünden hem de arkasından 'PARTITION_BASIC_DATA_GUID' türünde olan bir bölüm geliyor''

Ne yapmam lazım? Çözümü veya iki alanı birleştirebileceğim farklı bir yol var mıdır?

Şimdiden Teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı