GPU çok ısınınca MHz ve watt düşüyor

VictorRs

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Monster Tulpar T5 v21.5 var. RDR2 veya herhangi bir oyunda GPU 86-87 derce oluyor bazen 89-90'lara kadar cikiyor ama RTX 3070 1550 MHz Turbo Boost olduğu halde 1110 MHz'yi gecmiyor ve 140W TDP var ama 80 90 arasi geziyor. Turbo fanlar açık.

götürmeden oncede ayniydi götürdüm yine ayni
Güç seçeneklerini kontrol eder misin? Sistemi kısıtlayan herhangi bir ayar olma ihtimali var. Laptoplar masaüstüne kıyasla daha yüksek ısılarda çalışırlar zaten bu yıllardır böyle ona göre mühendislik yapmışlardır?* şaibeli.

Güç seçeneklerini kontrol eder misin? Sistemi kısıtlayan herhangi bir ayar olma ihtimali var. Laptoplar masaüstüne kıyasla daha yüksek ısılarda çalışırlar zaten bu yıllardır böyle ona göre mühendislik yapmışlardır?* şaibeli.

Evet 11:30 da gelcem o zaman bakarim ama ilk girdigimde 1550MHz calisiyor, isininca düsüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten yazmistim sq olmus 2. el bilgisayar satan bir mağazadan: Joker biligsyardan aldim

Satıcı ile ilgili bir bilgim yok. Keşke almadan önce konu açsaydınız yardımcı olsaydık. Dediğim gibi içini açın bir bakın.
Isınmasında bir problem görmüyorum ama güç düşüklüğüne anlam veremedim.

Satıcı ile ilgili bir bilgim yok. Keşke almadan önce konu açsaydınız yardımcı olsaydık. Dediğim gibi içini açın bir bakın.

Açtım alanlar varmis

Açtım alanlar varmis

Sürekli bilgisayar alip satiyorlar bayağı iyiler, 150binlik PC'ler falan var.

Isınınca düşmesi aslında normal fakat ısınması normal değil. İlk aldığından beri dereceler bu seviyede miydi?

Hatta boşta 55 derecede.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı