Grafik tabletin yüzeyinin çizilmesi normal mi?

Baran12090

Centipat
Daha fazla  
One by Wacom marka bir tabletim var ve geçenlerde resim çizerken tabletimin yüzeyinin çizildiğini fark ettim. Biraz araştırma yaptıkdan sonra %50/%50lik cevaplar gördüm. Sadece belli bir kısım bunun bir sorun olduğunu ve diğer bir kısım ise bunun tamamen normal olduğunu söylüyorlar. Sizce bu durum normal mi?

Bir de unutmadan tabletin yüzeyinin kalemden kaynaklı çizildiğini de ekleyeyim.

Bilmem bende çizildi, çok kullanımda çizilmesi normal bence. Kalemin ucunu uzun süre değiştirmediysen o da çok etkili olur.

Sık kullandığım bir cihaz ama hayır tablet henüz 6 aylık ve uç daha yarıya bile adamakıllı gelmedi.

Tabii ki etkisi çok büyüktür ama asıl merak ettiğim konu tabletin yüzeyinin neden çizildiği değil de tabletin yüzeyinin çizilmesinin normal olup olmaması.

Sık kullandığım bir cihaz ama hayır tablet henüz 6 aylık ve uç daha yarıya bile adamakıllı gelmedi.

Tabii ki etkisi çok büyüktür ama asıl merak ettiğim konu tabletin yüzeyinin neden çizildiği değil de tabletin yüzeyinin çizilmesinin normal olup olmaması.
Uç yarıya gelmese bile ucu zamanla sivrilip çiziyor yüzeyi.

Bence normal çizilmesi.

One by Wacom marka bir tabletim var ve geçenlerde resim çizerken tabletimin yüzeyinin çizildiğini fark ettim. Biraz araştırma yaptıkdan sonra %50/%50lik cevaplar gördüm. Sadece belli bir kısım bunun bir sorun olduğunu ve diğer bir kısım ise bunun tamamen normal olduğunu söylüyorlar. Sizce bu durum normal mi?

Bir de unutmadan tabletin yüzeyinin kalemden kaynaklı çizildiğini de ekleyeyim.
Normal.

Sürtünmesiz bir yüzey yok, çizim algılayıcıda da sürtünmesizlik diye bir durum yok. Kalemi kullanma ve baskı miktarın arttıkça çizilmesi artar. Kullanıma bağlı.

Evde Wacom ofiste Huion kullanıyorum, ikisi de uzun kullanımda çiziliyor bu çok doğal bir durum. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.

Cevaplar için sağ olun dostlar konu elektronik ve kendi cihazlarım olduğunda biraz fazla takıntı yapıyorum tabletimde bu çizilmelerden kaynaklı bir temassızlık veya çizmemezlik gibi bir durum yok ve fark ettim ki direkt bir fener veya flash ile baktığımdada tabletin üzerinde birçok kalem, el ve el boyu kadar çok fazla çizik gördüm buna rağmende henüz cihazda bir sorun yok bu nedenden ötürü bende durumun normal olduğuna kanaat getirdim.

Geri
Yukarı