Wacom grafik tablet kalem uçlarının ömrü ne kadar?

Baran12090

Centipat
Daha fazla  
One by Wacom bir grafik tablete sahibim ve alalı 4-5 gün falan oluyor ve ben tablete bayağı bir alıştım ama az önce çizim yaparken kalem ucunun biraz sivrileştiğini gördüm fakat bu kalem uçları en az 6 ay en fazla 2 sene hatta 3 seneye kadar dayandığını okumuştum ve Wacom'un kaliteli bir marka olduğunuda varsayarsak bir ucun 5 günde değişim zamanı gelmesi bana çok saçma geldi acaba ucunun değiştirme zamanımı yoksa değil mi tam da emin olamadım bu yüzden.

Kalemin ucunu değiştirsem bile kalemi kullanırken uçların bahsettiğim zamanlara kadar dayanması için nelere dikkat etmem gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Basınç hassasiyeti çok düşükte kullanıyorsanız dolayısıyla daha fazla bastırarak kullanmanız gerekir. Böyle kullanınca da uçlar daha çabuk eriyor. Ben de Wacom ve XP-Pen tablet mevcut. Sanki bana da Wacom kalem uçları daha çabuk bozuluyor gibi geliyor.

Basınç hassasiyeti çok düşükte kullanıyorsanız dolayısıyla daha fazla bastırarak kullanmanız gerekir. Böyle kullanınca da uçlar daha çabuk eriyor. Ben de Wacom ve XP-Pen tablet mevcut. Sanki bana da Wacom kalem uçları daha çabuk bozuluyor gibi geliyor.

Peki sizdeki uçlar ortalama ne kadar dayanmakta?

Kullanma ve çizme şekline göre değişir, uzun süreli kullanacaksan yüksek hassasiyete alışman gerekir, alışamazsan da senin için en rahat hangisi ona göre bakman yeterli.

Bir de sürekli aynı yönde çalışırsan tek taraftan yer.

Benim uçların hepsi sağlam. AliExpress üzerinden yedek uç sipariş edebilirsiniz çok uygun fiyata.

Yeni konular

Geri
Yukarı