Gretsch G5230t gitar ile rock müzik çalınabilir mi?

Stuff

Hectopat
Gretsch G5230t electromatic jet bigsby filtertron.

YT yorumlarında bir gitaristin önerisinde gördüm bu gitarı, oldukça hoşuma gitti fakat genel olarak bol çeşit şarkı türü çalabileceğim bir şey arıyorum. Uygun mudur, yardımcı olabilir misiniz?

Daha doğrusu ben değil, bir arkadaşım arıyor fakat ben denk gelmişken sormak istedim.

Çalınır ancak o paraya bir les paul bakmak daha iyi olacaktır.

Les paul arıyordu aslında zaten fakat emin değil sanırım, belirli bir öneriniz var mı?

Böyle bir şey önüme çıktı az önce bu nasıldır?

Son düzenleme:
Les paul arıyordu aslında zaten fakat emin değil sanırım, belirli bir öneriniz var mı?

Böyle bir şey önüme çıktı az önce bu nasıldır?

Hoş bir gitar bizzat denemediğim için çok yorum yapmayacağım ancak modern bir gitar olduğunu söyleyebilirim bence yeni başlayan biri tercih edebilir memnun da kalır ancak buradaki asıl önemli meseleyi belirtmem gerekir asıl önemli olan şey gitarın tonu değil klavyesinin nasıl hissettirdiğidir zaten gitara ilk başladığınızda bir ton elde edemeyeceksiniz dolayısı ile başlangıç için alınan bir gitarda en önemli unsur klavyenin kalitesidir o yüzden YouTube üzerindeki gitar tonu incelemelerini pek önemsemeyin.

Gretsch G5230t electromatic jet bigsby filtertron.

YT yorumlarında bir gitaristin önerisinde gördüm bu gitarı, oldukça hoşuma gitti fakat genel olarak bol çeşit şarkı türü çalabileceğim bir şey arıyorum. Uygun mudur, yardımcı olabilir misiniz?

Daha doğrusu ben değil, bir arkadaşım arıyor fakat ben denk gelmişken sormak istedim.

Çok güzel gitar ancak o tarzlara gitmez. Bu jazz, rock'n roll ve blues için uygun bir gitar. Distortion yüklerseniz ses çamurlaşmaya başlar.

Geri
Yukarı