Grundig i5-3210M Yosemite Kurulumu !

Replacer

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
C# Programmer
Bir hayli rahattı "Mavericks" kurulumu. Hatta neredeyse argüment girmeme bile gerek kalmamıştı. Fakat gönül sadece Mavericks'e bağlanmıyor. Uzun zamandır konuşulan "Yosemite" için sabrettim ve App Store'a gelir gelmez başladım indirmeye...​
  • Düzgün bir şekilde indirilen "Installer OS X Yosemite" bulunması gereken konumunda.
  • En güncel "USB_Installer_OS X Yosemite Chameleon_Enoch R2403" uygulamasının gerektirdiği işlemler yerine getirilerek ("USB" Adlı partition oluşturma vs. vs.) kurulum için yüklemeyi yaptık.
  • Son işlemlerin yapılması dahilinde laptopu USB'den boot ettik.
  • Ne olur, ne olmaz diye normal bir şekilde herhangi bir "Boot Arguments" olmadan boot ettik. Fakat başarı elde edemedik !
  • Daha sonra gerekli argümentleri denemeye başladık.(-x, -v, GraphicsEnabler=Yes, ...)
  • O kadar uğraştan sonra gördük ki ; Mavericks'te sıkıntısız kurulum yapan laptopumuz Yosemite kurulumunda çekirdek hatası veriyor...
Daha sonra resim ekleyeceğim fakat bilhassa bir ümitle yüklemeye başlamış olmam sebebiyle biraz moralim bozuldu o yüzden ilk buraya yazayım dedim.

Tahminimce hata şöyleydi ;
Darwin Kernel Version 14.0.0: Fri Sep ... (Bunun gibi bir hataydı.)

Unutmayın en ufak görüşünüz, cevabınız, tepkilerinizde dahil beni mutlu edecektir...
Mutlu, huzurlu, sağlıklı Hackler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Replacer, kurduğun cihazı bi' yaz istersen anlımızda müneccim yazmıyor değil mi? Aldığın hatadan da bir fotoğraf falan koy...

Hiçbirini yapamıyorsan Olarila sürümünü bekle, upload ediyoruz şu anda.

Evet buda dalgınlığın bir yan etkisi olsa gerek. Kusura bakmayın bildiğiniz unutmuşum.
Laptopumun özelliklerine gelicek olursak ;
  • İşlemci: Intel® Core™ i5 İşlemci i5-3210M 2.50 GHz 3 MB (up to 3.10 GHz)
  • Bellek: 4 GB DDR-III
  • Sabit Disk: 500 GB ( TOSHIBA MQ01ABD050 )
  • Ekran Kartı: Nvidia GT740M 1 GB (Optimus) - HD4000
  • Ağ Bağdaştırıcısı: 10/100/1000 Mbps ( Qualcomm Atheros AR8161 Gigabit Ethernet )
  • Kablosuz Ağ: Kablosuz Ağ Kartı ( Realtek RTL 8723AE : Desteklemiyor )
  • Bluetooth: Var ( Realtek RTL 8723AE Bluetooth Adapter )
  • Yonga Seti: Intel HM76
  • Bağlantı Noktaları: USB 2.0 x 2, USB 3.0 x 1
  • VGA Çıkışı x 1, HDMI x 1, Audio Combo Jack x 1
  • Kart Okuyucu (SD/SDHC/SDXC/MMC)
  • Mikrofon: Dahili Mikrofon
  • Hoparlör: Dahili Hoparlör
  • Batarya: 4 Hücreli Li-ion 2600 mAh
Laptopumun markası "Grundig" olduğundan olsa gerek tam donanım bilgisi alamıyorum. (Anakart vs. vs.)
Bu yüzden elimden geldiği kadar yazmaya çalıştım.

Bu arada çok çok merak ettim ben kextlerde düzenleme yapmamıştım o yüzden olabilir mi ?

Umarım tam olarak hatamın ne olduğunu açıklayabilmişimdir.

AppleIntelCPU.jpg

Clover ile deneme yapınca aynı hatayı alıyor musun zira Clover önceki iletimde bahsettiğim yamayı kendisi yapıyor.

Clover ile deneme yapınca aynı hatayı alıyor musun zira Clover önceki iletimde bahsettiğim yamayı kendisi yapıyor.
Tam da denemek istediğim şeye değindiniz. Daha önce chameleon'la başarısız Mavericks kurulumlarım olmuştu. Fakat Clover'da nedense hiç bir sorun yaşamadım.

Zor bela kuruluma geçtik. Fakat çok farklı bir kurulum ekrani bu direk yüklemeye geçenlerden... Birde fare çok donuyor bildiğin ışınlanıyor...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı