Grundig laptop için işlemci ve ekran kartı yükseltme

erdem ça

Yoctopat
Daha fazla  
Bir tane Grundig laptopum var. Bunu da CS2 oynamak için ekran kartı SSD gibi yükselteceğim. Bunun icin SSD ve ekran kartı önerir misiniz? CS2'de ortalama 100 FPS falan alsa yeter.
Laptop modeli: 13Y-1562A2I3 sistem özellikleri: Intel Core i3 (3.nesil)

RAM 4 GB.
Sabit disk (HDD) 500 GB.
Sabit disk (SSD) yok.
Ekran kartı 1 GB.
Ekran boyutu 15.4"
Çözünürlük 1366 X 768.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tane Grundig laptopum var. Bunu da CS2 oynamak için ekran kartı SSD gibi yükselteceğim. Bunun icin SSD ve ekran kartı önerir misiniz? CS2'de ortalama 100 FPS falan alsa yeter.
Laptop modeli: 13Y-1562A2I3 sistem özellikleri: Intel Core i3 (3.nesil)

RAM 4 GB.
Sabit disk (HDD) 500 GB.
Sabit disk (SSD) yok.
Ekran kartı 1 GB.
Ekran boyutu 15.4"
Çözünürlük 1366 X 768.
Belirli bir bütçen var mı?

Bu işle uğraşmak yerine 2.elden laptop baksan nasıl olur?
Çünkü yükseltsen bile alacağın eGPU'nun vereceği performansın pek yeterli olacağını düşünmüyorum.

Laptoplarda ekran kartı değişimi pek olası bir durum değildir. Fakat sana önerim şu olabilir. Ram yükseltmesi yap ,4gb daha tak. SSD takmanı öneririm fakat düşük hızlı bir SSD alma, HDD den farkı olmaz bence. Çünkü ben almıştım 600mb/sn idi galiba aşırı bir fark oluşturmadı. Ekran kartına ve işlemciye yeterli seviyede termal macun sık, fan temizliğine özen göster. Ve temizinden bir format at. Bu şekilde laptop hızlanır baya. CS2 konusuna gelirsek, kendisi ağır bir oyun. Yani bu sistem seni yarı yolda bırakır. Elindekinden de olma derim daha düşük sistem gereksinimli FPS oyunlarına yönelmelisin. Ya da elindekini satıp yeni bir bilgisayar almalısın diye düşünüyorum hocam.

Geri
Yukarı