Grup köpek saldırısı anında ne yapılmalı?

Katliamsa katliam hocam kısırlaştırma maliyet ister insan gücü ister ben suriyelileride sevmem fakat benim bahsettiğim metinde Suriyeli diye bir ırk yok o yüzden onu geçiyorum. Bu kadar fazla başıboş köpek çok riskli bir durum. Kötü kokular ve çocuklar için büyük risk ayrıca gürültü kirliliği yapıyorlar. Benim düşüncem hala daha aynı %80 oranında katliam yapılmalı benim düşüncem böyle.

İstediğin kadar katlet istediğin kadar öldür, en az 5 en fazla 10 seneye yine tekrar sokakta aynı sayıda köpekler olacak.
Yapılması gereken öncelikle petshoplarin ya kapatılması ya da bir ehliyet ile ve izleyici ile hayvan satmaları sokaktaki köpeklerin toplanıp aşılanıp sahiplendirilmesi ve köpeğini sokağa atana ceza yazılması. Vahşi olanlar uyutulmali evet ama insan doğası asla değişmeyecek yine hayvanlarını sokağa atacaklar ve yine sokakta hayvan göreceğiz.
Üretilip satılan kırma köpeklerden bahsetmiyorum bile. Yasak olduğu halde Türkiye de satılan ve beslenen kim bilir kaç tane pitbul var ülkede. Önce ülke de kanunların uygulanması lazım.

Son düzenleme:
İstediğin kadar katlet istediğin kadar öldür, en az 5 en fazla 10 seneye yine tekrar sokakta aynı sayıda köpekler olacak.
Yapılması gereken öncelikle petshoplarin ya kapatılması ya da bir ehliyet ile ve izleyici ile hayvan satmaları sokaktaki köpeklerin toplanıp aşılanıp sahiplendirilmesi ve köpeğini sokağa atana ceza yazılması.
Üretilip satılan kırma köpeklerden bahsetmiyorum bile. Yasak olduğu halde Türkiye de satılan ve beslenen kim bilir kaç tane pitbul var ülkede. Önce ülke de kanunların uygulanması lazım.
Köpekleri uyutmanın da masrafsız olduğunu sanmaları da ayrı bir komik.

Hocam eğer köşeye sıkıştıysanız ve kaçamayacağınızdan eminseniz yapcak birşey yok eğer etrafta saldırabileceğiniz veya kendinizi savunabileceğiniz bir alet varsa dal parçası taş falan kendinizi savunun. Ha eğer amaçları cidden kötüyse ve size saldırcaklarsa yapcak birşey yok canımızdan önemli birşey yok saldırcan köpeğe ne kadar zor olsada. Ama eğer kaçabileceğin garantiyse bir tırın üstüne falan çıkabilirsin ama sanmıyorum olabileceğini.

Köpekleri uyutmanın da masrafsız olduğunu sanmaları da ayrı bir komik.

O konuyu da bir şey diyemem belediye ile alakalı ama vahşi olanların çoğu kırma köpekler ya da amaçları saldırgan olmaları o şekilde egitiliyorlar. Üretilip satılan sonra sokağa salınan köpekler çiftleşip daha fazla saldırgan köpek meydana getiriyor.

Üstüne gitmek bağırmak falan seni kurtarmaz olması gerekeni yapmışsın riske atmaya hiç gerek yok ya kendini savunacak bir şey olacak yanında ya da kaçacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı