GT 440 sisteme işlemci önerisi

Sulu Limon

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı: GT440.
İşlemci: E6600 2 çekirdek.
Anakart: Foxcoon G41md.
RAM: 6 GB.

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi sistemim böyle, vasat bir sistemim var araştırdığımda ise foxcoon G41md anakartına takabileceğim en iyi işlemcilerden Q9400 4 çekirdek olduğunu gördüm RAM'i de 8 GB'ye çıkartmaya planlıyorum GTA 5 Warframe gibi oyunlarda 30-40 FPS'im ne kadar artar tahminen? başka bir işlemci için tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz bu sisteme çok para harcanmaz zaten 1000 tl yi geçmesin yeter.

Ekran kartı: GT440.
İşlemci: E6600 2 çekirdek.
Anakart: Foxcoon G41md.
RAM: 6 GB.

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi sistemim böyle, vasat bir sistemim var araştırdığımda ise foxcoon G41md anakartına takabileceğim en iyi işlemcilerden Q9400 4 çekirdek olduğunu gördüm RAM'i de 8 GB'ye çıkartmaya planlıyorum GTA 5 Warframe gibi oyunlarda 30-40 FPS'im ne kadar artar tahminen?
O Ekran kartı ile alamazsın ama işlemci + ekran kartı ile alırsın rahat.

O ekran kartı 30 40 veriyorsa 50 55 olur tahminimce.

Hocam GT440 gerçekten güzel bir kart GTA 5'te en düşük ayarlarda 1080p 50 FPS'i görüyor.

Hocam yanlış anlamayın ancak kartı okula yazdırsak şimdi liseye geçmişti, üstelik çıktığı dönemde de giriş-orta seviye bir ekran kartı. E6600'den Quad Core bir işlemciye geçince işlemci tabanlı oyunlarda evet ciddi oranda bir FPS artışı olabilir ancak böyle güçsüz bir ekran kartına Ryzen 7 5800x3D işlemci bile taksanız GTA V'de daha fazla FPS vermesi zor zira ekran kartı burada asıl performansı sınırlandıran faktör.

Geri
Yukarı