Denizyalcin08

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar sayın tehnopat.net üyeleri ve kurucuları sizlerden yardım almak istiyorum.
Monitör olarak Philips 19 inc 192e modelini kullanıyorum:
Bilgisayar'da oyun oynuyorken bazen monitörden sinyal yok ve uyku moduna geçiyor yazısı alıyorum ekranda.
Ama bilgisayarım kapanmıyor çalışır vaziyette oluyor bu durumda.
Bazen de kendi kendine kapanıyor.
Çeşitli yolları denedim.
RAM'leri ve ekran kartını çıkartip uçlarını temizledim kasayı iyice temizledim.
Buna rağmen hala aynı hatayı alıyorum.
Güvenli Mod'a alıp DDU (display driver uninstaller) çalıştırıp Driver'leri komple kaldırıp temiz NVIDIA kurulumu yaptım yine aynı hatayı alıyorum.
Soracak olursanız monitörün kablosunu da yeni aldım herhangi bir deformasyon bir sıkıntı yok hiç kablolarda ama yine aynı hata yine aynı hata.
Ne yapmam gerekiyor bu sorun çok can sıkıcı lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.
Korkuyorum ki ekran kartımda bir sıkıntı oluşmasın. Velhasıl bir sıkıntı olsa ekrana görüntü vermez diye düşünüyorum.
Ve bu hatayı her gün alıyorum. Belirli aralıklarla 1-2 saat içinde tekrarlanıyor monitörde uyku modu ve sinyal yok hatası.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Aşağıda sistemimi özellikleri yazdım...

Sistemim:
BIOS. Sürüm 3602.
Tarih 26.03.2018
Anakart ASUSTeK Computer ınc.
Model: H81M-K
Sürüm: Rev X. 0X.
İşletim sistemi, Microsoft Windows 10 Pro (64 Bit)
Sürüm (yapı numarası) 21H2 (10.0.19044)
RAM: 4x4: 8 GB HyperX.
PSU: 300 watt.

NVIDIA GeForce GT 730.
  • Sürücü ayrıntıları;
  • Sağlayıcı: (provider)NVIDIA
  • Sürüm: (version)23.21.13.9135 (sanırım güncellemeyi kesti güncelleme yaptığımda bu Windows bu sürümle uyumlu değildir hatası alıyorum aynı zamanda)
  • Tarih:23.03.2018
Görüntüler temsilidir örnek olarak aldım ve tam da aynısı bu oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_0393.JPG
    IMG_0393.JPG
    95,3 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_0394.JPG
    IMG_0394.JPG
    93,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
VGA veya HDMI kablosunda uyuşmazlık olabilir değiştirmeyi dene.
VGA kablosu kullanıyorum ve yeni aldım sıfır şekilde takıp kullanıyorum fakat buna rağmen hala aynı. Hatta bugün HDMİ dönüştürücü kablo aldım sanırım monitörüme uyumlu değil ekran kartına taktım görüntü alamadım HDMİ kabloyuda kenara koydum (ekran kartına taktım) monitörümde HDM girişi yok

VGA kablosu kullanıyorum ve yeni aldım sıfır şekilde takıp kullanıyorum fakat buna rağmen hala aynı. Hatta bugün HDMI dönüştürücü kablo aldım sanırım monitörüme uyumlu değil ekran kartına taktım görüntü alamadım HDMI kabloyuda kenara koydum (ekran kartına taktım) monitörümde HDM girişi yok

Bana hala sıkıntı monitörde gibi geldi kabloyu taktığınız yerde herhangi bir tam takılmama gibi bir şey var mı? Hem ekran kartı hem monitör için. Sadece oyun oynarken oluyorsa ekran kartı çok ısınmadan dolayı kapanıyor olabilir.

Bana hala sıkıntı monitörde gibi geldi kabloyu taktığınız yerde herhangi bir tam takılmama gibi bir şey var mı? Hem ekran kartı hem monitör için. Sadece oyun oynarken oluyorsa ekran kartı çok ısınmadan dolayı kapanıyor olabilir.

Hayır oyun oynarken hiçbir takılma yaşamıyorum. Başka denemek için monitörüm olmadığı için sorunu gözlemleyemiyorum. Fakat Sadece oyundayken yapıyor bunu.

Geri
Yukarı