GT 740M performans düşüklüğü

Bathan55

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü PC'mi alalı 4 ay oldu. PC neredeyse her oyunda kasma yapıyor. Sistemimin yeterli olduğunu sanıyorum ama kasma yapıyor. Yardım ederseniz sevinirim Performans düşüklüğünün olduğu oyunlar:
  • Watch Dogs
  • Sniper Elite 3
  • Far Cry 3
Bilgsayarım Casper Nirvana. Sistem özellikleri:
  • i5 4200M
  • 4 GB RAM
  • 740M

Sistemini yazmadan kimse buna çözüm bulamaz. Fakat sisteminin yeterli olduğunu biliyorsan ve bundan eminsen ısınmadan kaynaklı olabilir. Sıcaklık değerlerini biliyor musun?

Teşekkür ederim kardeşim ama sistemimi zaten yazdım.

Sistemini yazmadan kimse buna çözüm bulamaz. Fakat sisteminin yeterli olduğunu biliyorsan ve bundan eminsen ısınmadan kaynaklı olabilir. Sıcaklık değerlerini biliyor musun?
krdeşim sistemi yazdım i5 4200m 4gb ram 740m ekran kartı war

Sonradan duzenlemiş olmalısınız ben baktığımda yoktu. Neyse öncelikle şunu belirtmek isterim ki siz de biliyorsunuz Casper'ler ısınmalarıyla meşhur. Evet sistem yeterli gibi görünüyor fakat benim önerim fanların temizlenmesi ve termal macunun yenilenmesi. Bu sayede ısınmanın biraz olsun önüne geçilebilir ve sistem daha stabil çalışır bu sayede oyunlardaki kasmalar azalır diye biliyorum.

Sonradan duzenlemiş olmalısınız ben baktığımda yoktu. Neyse öncelikle şunu belirtmek isterim ki siz de biliyorsunuz Casper'ler ısınmalarıyla meşhur. Evet sistem yeterli gibi görünüyor fakat benim önerim fanların temizlenmesi ve termal macunun yenilenmesi. Bu sayede ısınmanın biraz olsun önüne geçilebilir ve sistem daha stabil çalışır bu sayede oyunlardaki kasmalar azalır diye biliyorum.
saol kardeşim casper servisine götürsem yaparlar heralde :)

Öyle tahmin ediyorum fakat benden daha bilgili arkadaşların yorumlarına da bak o şekilde hareket et derim.

Soğutucu asla kalıcı çözüm değil. Öncelikle hem temizletmen hem termal macun değişimi gerek. Fakat şöyle bir durumda var soğutucunun pervanelerinin tam laptobun hava aldığı yerlere denkgelmesi gerekiyor. Bunun için ise Cooler Master U2 Plus öneririm çünkü pervaneleri yer değiştirebiliyorsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı