GT 840 Laptop Performansı Düştü

Mike Toreno

Hectopat
Daha fazla  
Casper Nirvana CSD kullanıyorum. 4 GB RAM var. (DDR3) i5 işlemci Intel Inside, 2 GB ekran kartı GT-840 NVIDIA GeForce .

Bilgisayarım eskisi kadar hızlı değil. Bir de bilgisayarım hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Dizüstü bilgisayar. İşletim sistemim Windows 10.

Çözüm
Windows sistemler zamanla yavaşlar zaten bu kaçınılmaz. Güncellemeler eski Windows PC'lerin baş düşmanıdır. Temiz kurulum yapıp güncelleştirme almamaya çalışın, en güncel işletim sistemi her sistem için en iyisi olmuyor maalesef.

Bunların dışında çok daha ağır bir yavaşlamadan söz ediliyorsa HDD'inizden kaynaklıdır yüksek ihtimal, zaten 5400RPM disk kullanılıyor bir de ömrü doluyorsa vay haline. Tabii bundan emin olamayız önce temiz kurulum yapıp performansına bakmanı öneririm.
Senin dizüstü bilgisayarın hakkında bir bilgim yok fakat genel olarak rutin temizlik yapılmaması, işlemci ekran kartı macununun yenilenmesi, virüs gibi etkenler söz konusu dostum :)

Windows sistemler zamanla yavaşlar zaten bu kaçınılmaz. Güncellemeler eski Windows PC'lerin baş düşmanıdır. Temiz kurulum yapıp güncelleştirme almamaya çalışın, en güncel işletim sistemi her sistem için en iyisi olmuyor maalesef.

Bunların dışında çok daha ağır bir yavaşlamadan söz ediliyorsa HDD'inizden kaynaklıdır yüksek ihtimal, zaten 5400RPM disk kullanılıyor bir de ömrü doluyorsa vay haline. Tabii bundan emin olamayız önce temiz kurulum yapıp performansına bakmanı öneririm.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı