GT220 olmasına rağmen yok hissiyatı

• Konuyu başlatan Puhub
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 474

Puhub

Femtopat
Daha fazla  
Kısaca konuyu anlatmak istiyorum. Bilgisayar arkadaşımın. Format atılması için getirdi bana. Formatı attıktan sonra her şey gayet iyi bütün driverlarını kurdum. Fakat şöyle bir sorun oluyor arkadaşlar. Ekran kartı var görünüyor aygıt yöneticisinde zaten driverları da kurulu ama (hani ekran kartı driverlarını yüklemediğiniz zaman sekmeleri sağa sola kaydırırken ya da simge durumuna küçülttüğünüzde ekran kartı driverlarının yüklü olmadığını hissedersiniz ya öyle bir şey oluyor) oyuna girince takılmalar, donmalar bazen mavi ekran hatası alıyorum ve bazen "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" mesajını alıyorum. Bilgisayar internet kafe bilgisayarıymış.

-Formattan önce böyle sorun yokmuş (eski işletim sistemi Windows 7 32 bitti)
-Ekran kartı GeForce GT220.
-Denediğim işletim sistemleri; Windows 7 ult 32 Bit, Windows 10 Pro 32 Bit.

Şu an Windows 7 Home Basic 32 bitte deniyorum bir fikri olan lütfen belirtebilirse sevinirim.

GT220 oyun amaçlı bir ekran kartı değil üstüne internet kafede kullanılmış. Hocam çok normal bir şey bu.

Edit:
(hani ekran kartı driverlarını yüklemediğiniz zaman sekmeleri sağa sola kaydırırken ya da simge durumuna küçülttüğünüzde ekran kartı driverlarının yüklü olmadığını hissedersiniz ya öyle bir şey oluyor)
Burası farklı bir durum, yanılıyorumdur o zaman.

GT220 oyun amaçlı bir ekran kartı değil üstüne internet kafede kullanılmış. Hocam çok normal bir şey bu.
Pek normal değil aslında. Oyun oynatmasa bile Windows deneyimi akıcı olması gerekir. Kaldı ki bu kart LoL oyununu 1080P Medium açabiliyor. Hala iş görebilir.

Pek normal değil aslında. Oyun oynatmasa bile Windows deneyimi akıcı olması gerekir. Kaldı ki bu kart LoL oyununu 1080P Medium açabiliyor. Hala iş görebilir.
Evet hocam 2. kez okuduğum da yanlış bir şey olduğunu anlamıştım. Mesajımı 1-2 dakika önce düzenlemiştim bir bakın isterseniz. Windows'ta akıcı olması gerekiyor, haklısınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    45,1 KB · Görüntüleme: 34

En basitinden denediklerim Vice City - San Andreas - Xtreme V5
Bilgisayar Müh. Okuyan bir arkadaşım Windows'un her sürümü ile deneyerek bulabileceğimi de düşündü - bir diğer seçenek ise ekran kartı vadesini doldurdu sadece rastlantılar sonucu bana denk geldi ben formattan dolayı yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum

340.52 sürücüsünü indirin.

Şu an 340.52 Sürücüsü ve Windows 7 Home Basic 32 Bit sürümünde deniyorum (ayrıca sorum ekran kartı driverını kurduktan hemen sonra sekme akıcılığı ile anlayabilir miyim ütün driverları tekrar tekrar kurmam gerekiyor mu?)

Edit: Sorun devam ediyor
Ekran Kartında şöyle bir problem olduğunun farkına vardım. Ekran kartının üzerindeki fan (zannedersem daha önce bozulduğu için olabilir bilmiyorum) çıkarılıp, yerine normal bildiğimiz soğutucu fanı; 2 vida yardımı ile Blok alüminyuma, ekran kartına değmeyecek şekilde tutturulmuş. Aslında her ne kadar ben format öncesinde böyle sorun olmayıp, formattan sonra böyle sorunla karşılaşıldığı için, yazılımsal olduğunu düşünsemde tamamen rastlantısal bir şekilde donanımsal olabilir mi ? Resimleri paylaştım

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-03 at 00.46.46 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-03 at 00.46.46 (1).jpeg
    174,9 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2021-03-03 at 00.46.46 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-03 at 00.46.46 (2).jpeg
    161,2 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2021-03-03 at 00.46.46 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-03 at 00.46.46 (3).jpeg
    103,9 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2021-03-03 at 00.46.46.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-03 at 00.46.46.jpeg