GT520M Downgrade Sorunu

zargan111

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkdaşlar,
Elimde Grundig marka eski bir laptop var. İşimi bu zamana kadar hayli görüyordu fakat artık eskidiğinin farkındayım. 2.nesil i7 işlemcisi ve Nvidia GT520M Ekran kartı var. Sorunuma gelecek olursak ben oyun oynadığım için laptopu uzun zamandır OC ile kullanıyorum. Malum artık yetmiyor. Aradaki farkı OC ile kapatıyordum. Fabrika ayarları GPU Clock 600Mhz ve Memory Clock 900Mhz olarak geliyor ve ben 875MHz'ye 1010MHz olarak kullanıyordum. Fakat laptop ilgiç bir şekilde artık buralara çıkmıyor. Hatta Afterburner sayesinde yakaladım, laptop 50MHz'ye 130MHz olarak çalışıyor. Film bile izletmiyor neredeyse. Bazen OC tekrar işliyor 800'e 1010 olarak çıkartabiliyorum, oyun oynatıyor eskisi gibi. Ama çoğu zaman kendini otomatik olarak downgrade ediyor ve ne ayarlarsam ayarlayayım bir türlü 50'ye 130'un üstüne çıkmıyor. Çıldırmak üzereyim, anlam veremiyorum. Derdim OC değil, fabrika ayarlarında bile çalışmasına razıyım şu an. Bi' çözümünü bilen varsa lütfen yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunları yenilemenin vakti gelmiş. Isıdan dolayı frekansı düşürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı