Çözüldü GT720M 0 MHz olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Memocukk

Centipat
Daha fazla  
GT720M kullanıyorum lakin ekran kartı 0 MHz ve çoğu bilgisi gözükmüyor. Driver doğru driver konusunda sıkıntı yok ama anlamadığım şekilde ekran kartı okunuyor ama çalışmıyor hocam. Kod 43 hatası da alıyorum bu neden kaynaklanıyor?

Acaba gömülü ekran kartım çok ısındığından sarsılmış oynamış olabilir mi içini açıp bakmadım.

Dosya Ekleri

• ekrankartı2.PNG
    ekrankartı2.PNG
    28,2 KB · Görüntüleme: 39
  • ekran kartı1.PNG
    ekran kartı1.PNG
    35,7 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Çözüm

Cihazın son BIOS'unu bulup yükle. Eger sorun devam ederse cihaz arka kapağı açacaksın. GPU etrafında ufak dikdörtgen şeklinde RAM'lar var. Onların üstüne mercekle bakacaksın. İğne ucu gibi patlak delikler görürsen bilki GPU RAM'ını patlatmışsın. MHz ayarnı Full yaptığını yazmıştın. Ondan şüpheleniyorum.
Kod 43 aldığına göre ekran kartın devre dışı şu an görüntüyü işlemcinin grafik bağdaştırıcısından alıyorsun. O yüzden 0 MHz gösteriyor. Driver'in güncel olup olmadığını kontrol et.

Kod 43 aldığına göre ekran kartın devre dışı şu an görüntüyü işlemcinin grafik bağdaştırıcısından alıyorsun. O yüzden 0 MHz gösteriyor. Driver'in güncel olup olmadığını kontrol et.
Hocam şu an zaten APU bilgisayar GT720M çalışmadığı için driverlar günceldim kaç kere format attım hattı hesabı yok.

Neden kaynaklanıyor olabilir çözemedim bende.

Hocam şu an zaten APU bilgisayar GT720M çalışmadığı için driverlar günceldim kaç kere format attım hattı hesabı yok.

Neden kaynaklanıyor olabilir çözemedim bende.

Şu videoyu bir dene bakalım;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O olmazsa işi bilen bir bilgisayarcı var ise bir baktırtmak gerek.

GT720M kullanıyorum lakin ekran kartı 0 MHz ve çoğu bilgisi gözükmüyor. Driver doğru driver konusunda sıkıntı yok ama anlamadığım şekilde ekran kartı okunuyor ama çalışmıyor hocam. Kod 43 hatası da alıyorum bu neden kaynaklanıyor?

Acaba gömülü ekran kartım çok ısındığından sarsılmış oynamış olabilir mi içini açıp bakmadım.
Cihaz nedir.

En son değil yaklaşık 1 senedir böyle 1-2 hafta çözmeye çalışmısımdır sadece bir yerden sonra böyle idare ederime döndü yanlış PC'den 1-2 sene önce anlamıyordum MSI Afterburner burnerda MHz fullemiştim voltage oynamamıştım o sırada PC mavi ekran yedi ve sabah açtığımda bu hata vardı. Yanlış hatırlıyorda olabilirim.

Şu videoyu bir dene bakalım;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O olmazsa işi bilen bir bilgisayarcı var ise bir baktırtmak gerek.
Bunu denemiştim ve gene denedim sonuç değişmedi malesef.

En son değil yaklaşık 1 senedir böyle 1-2 hafta çözmeye çalışmısımdır sadece bir yerden sonra böyle idare ederime döndü yanlış PC'den 1-2 sene önce anlamıyordum MSI Afterburner burnerda MHz fullemiştim voltage oynamamıştım o sırada PC mavi ekran yedi ve sabah açtığımda bu hata vardı. Yanlış hatırlıyorda olabilirim.

Bunu denemiştim ve gene denedim sonuç değişmedi maalesef.

BIOS'a giriş yapıp default ayar yapıp daha sonra save yapıp çıkınız. Sonucu yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı