İnceleme GTA 4

Aslında o kadar gömülecek bir oyun değil gta serisinde açık ara en iyi gameplay a sahip oyun GTA4. Optimizasyon sorunları ile atmosfer renkleri konusunda hemfikiriz ve bazı şeyler de gereksiz olmuş yan görev olarak. Hikaye kısmı yavaş yavaş açılıyor oyunun ve bazı görevler evet tekrar ediyor . Benim bu oyunda en tilt olduğum nokta oyuna yan görev olarak koydukları o güvercin vurma görevi tamamiyle gereksiz. Yarışlar falan iyi uyuşturucu teslimatları vs vs görevler var onlarda da sıkıldığım oldu yalan yok. En sıkıcı gelenler 200 tane güvercin vurmakla rampalar ve stevie ye araç hırsızlığı yapmak. Bir kez daha indirdim %100 yaparım bu sefer diye gene yapamadık 95 te çakıldık ama bu rampalar stevie ye araç çalma görevleri bir de güvercinlerin konumlarına trainer ile teleport atarak tamamladım onda bile canıma tak etti yani rampaları 10 kere denediğim oldu saymadı sar baştan saymadı sar baştan saç baş yoldurur. Bunları saymazsak döneme göre gene iyi bi grafiğe sahip gameplay e sahip bir oyundu.

Aslında o kadar gömülecek bir oyun değil gta serisinde açık ara en iyi gameplay a sahip oyun GTA4. Optimizasyon sorunları ile atmosfer renkleri konusunda hemfikiriz ve bazı şeyler de gereksiz olmuş yan görev olarak. Hikaye kısmı yavaş yavaş açılıyor oyunun ve bazı görevler evet tekrar ediyor . Benim bu oyunda en tilt olduğum nokta oyuna yan görev olarak koydukları o güvercin vurma görevi tamamiyle gereksiz. Yarışlar falan iyi uyuşturucu teslimatları vs vs görevler var onlarda da sıkıldığım oldu yalan yok. En sıkıcı gelenler 200 tane güvercin vurmakla rampalar ve stevie ye araç hırsızlığı yapmak. Bir kez daha indirdim %100 yaparım bu sefer diye gene yapamadık 95 te çakıldık ama bu rampalar stevie ye araç çalma görevleri bir de güvercinlerin konumlarına trainer ile teleport atarak tamamladım onda bile canıma tak etti yani rampaları 10 kere denediğim oldu saymadı sar baştan saymadı sar baştan saç baş yoldurur. Bunları saymazsak döneme göre gene iyi bi grafiğe sahip gameplay e sahip bir oyundu.
Hikayesinin iyi olmasının yanında oynanışı da iyiydi fakat görevler beni gerçekten baydı. İçerik olarak çoğu aynıydı, sadece yapış şeklimiz değişiyordu (Bir görevde Helikopterle takip ediyorduk, bir görevde arabayla, treni takip ediyorduk vs vs.) Bunların yanında herkesin ayak işlerini yapmak için koşmamız da oyuna devam etme hevesimi kırdı çünkü Niko'yu önemli yerlere gelmiş birisi olarak görmek isterdim. Her şeyi tekrar gözden geçirirsem puanımı 5.5/10 olarak değiştirebilirim.

Gta 4 ün tek kötü tarafı görev çeşitliliğinin olmaması. Bunu da 2008 de çıktı abi diyerek açıklayamazsınız. Gta San Andreas görev konusunda 4 ten çok çok daha üstün. Ama bunun dışında 4 çok iyidir. Hikayesi, karakterleri, grafikleri. Optimizasyon konusunda ben problem yaşamadım. Çok çok kötü bir pc de 25 fps oynamıştım.

Büyük ihtimalle çoğu oyuncu GTA San Andreas'tan GTA 4'e geçince açık dünyasını yetersiz bulmuş olabilir. Oyunun hikayesi iyi bence. Optimizasyon gerçekten çöp.

Silah çeşitliliği, kullanımı iyiydi.
Fizikler iyi fakat gereksiz bir gerçekçiliğe sahip.
Tekrar oynayabileceğim bir oyun değil.
Hikaye iyiydi fakat fazlasıyla tahmin edilebilir.
Grafikler iyi fakat optimizasyon berbat.
Oyunu ilk başlarda oynamak için her ne kadar can atsam da, oyun bir yerden sonra "bu adam kok getirecek git onu öldür. Şu çete bana kazık attı git onları temizle. Ruslar şurada teslimat yapacak git onları öldür" tarzı görevlerden ibaret olmaya başladığı için fazlasıyla sıkıldım. Görevleri bitirdikten sonra verilen paranın bir anlamı yok çünkü oyunda yapılacak bir şey yok. Oyunda paranın bir öneminin olmamasına rağmen, asıl amacımızın paraymış gibi önümüze gelen herkesin ayakçılığını yapmak canımı sıktı. Oyun ağır; harita üzerinde gösterilen ana görevler bittikten sonra, yeni göreve geçiş için telefondan aranmayı beklerken şehirde Volta atıyordum. Bunların üstüne oyunun uzun olması saydığım şeyleri daha çok göze batıcı hale getirdi. Karakter sayısı fazla fakat çoğunun içi bomboş. Oyunun ilk 10 saati ne kadar güzelse, geri kalan 10-15 saati benim için berbattı.
Genel olarak oyuna puanım 4.5/10
Optimizasyon dışında dediklerinizin hepsi saçmalık. Fizikler iyi ama gereksiz bir gerçekçiliğe sahip ne demek? Bilerek mi kötü yapsınlar anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı