GTA 5 NVIDIA yerine Intel kullanma sorunu

_A_N_I_L_

Kilopat
Öncelikle Sistemim:
  • i7 4510U CPU
  • 840M 4 GB ekran kartı
  • 1 TB HDD, 8 GB SSD Hybrid
  • Lenovo z5070 laptop
Ayarları anlayabıldığım kadar en temele alsam bıle en fazla 24 FPS verıyor. NVIDIA'dan başlatıyorum, optımıze et dıyorum ama aynı. Sağ tıkla değınce Intel seçili, değıştırıyorum Nvıdıa seçıyorum ama Intel'de takılı kalıyor. Tercıh edılenden değıştırıyorum ama nafıle. Anladığım kadarıyla Nvıdıa aktıf olmuyor. Nasıl düzeltebılırım acaba ?

++ @Recep Baltaş bey sizden durum üzerine yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet takılı performans maksımumda.

Aygıt yönetıcısınden Intel'iı kapatıp sadece 840M ıle açmak ıçın açmaya çalıştığımda sıstem ekran kartının mınınun'da belırtılılenlerden bırı olması gerektığının bılgısı gelıyor ve açılmıyor. Laptopum daha yenı 2 ay kadar once sırf gta 5 çıkacak dıye aldım.. :(

@Recep Baltaş dijital oyun servıslerı kısmına konumu açtım. Kısaca GTA 5 ve 840M ekran kartım çalışmıyor. Konuda detay bılgıler mevcut. Rıca etsem yardım edebılır mısınız?Çok fazla duruma moralım bozuldu :( Oyun akıcı olarak oynanmıyor...

İlk önce Recep bey'İn dediklerini yapın. Eğer düzelmez ise şu komutu GTAV hedef kısa yolu sonuna ekleyip yönetici olarak çalıştırın;
C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\PlayGTAV.exe -adapter 1 -waterQuality 0

Oyunun kurulu olduğu bölüme de yeni metin belgesi açıp adını commandline yazıp içine bu kodları yazın;
-adapter 1
-waterQuality 0

Recep bey'in dediklerini yaptım, düzelme olmadı. Bu dönemde yeni güncelleme çıkmıştı onu güncelleyip optimizasyon rehberi ile en düşük ayarlara aldım değişmedi. Şimdi sizin dediklerinizi yaptım ama aynı.
Nvidia Türkiye ile iletişime geçip şikayet ettim bakalım ne olacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı