GTA 5 Social Club The Rockstar Update Service is Unavailable(Code2) Hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Norego

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Developer
PlayStore'dan almıştım. İndirdi dosyaları kurulumu yaptı. Ama burada takıldım kaldım. Rockstar'a göre sunucudaki bakım bitmiş ve aktif. Ama gördüğünüz üzere GTA 5 launcher tersini söylüyor.

Aynı sorunu yaşayan var mı? Varsa çözebildi mi ?

rnMqKKJ.png

Okulun internetinde çıkıyor bu hata. VPN açınca bu hata ile karşılaşmıyorum.

Ben de aynı şekilde PlayStore'dan aldım ve aynı hatayı alıyorum. Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afedersiniz. Windows 8 kullanıyorum, yeni bir kullanıcı ekleye basıp bekliyorum fakat "lütfen bekleyiniz..."de kalıyor. Yaklaşık 20 dakika bekledim halen aynı.

Sorunu hallletim, yeni bir kullanıcı açtım. Her şey için teşekürler.

Recep abi, dediklerine baktım. Malesef norego arkadaşımızın ve aynı şekilde benim aldığım hataya pek de çözüm değil. Sizin dedikleriniz (code 1) hatasına çözüm olmuştu ancak, (code 2) hatası yeni çıktı.

Ben hatayı şöyle çözdüm:

Yeni bir yönetici hesabı açtım pcde. Antivirüs ve güvenlik duvarını kapadım. DNS 8.8.8.8 - 8.8.4.4 - Son olarak GTA V'i değil GTA Online ı yönetici olarak çalıştırdım. Başlattaki araya GTA Online yaz çıkar.

@Norego oyunu oynadıktan sonra antivirüs ve güvenlik duvarını geri açıyorsunuz değil mi?

@Norego Sağolun dediklerinizi yapınca düzeldi.

Recep abi, dediklerine baktım. Malesef norego arkadaşımızın ve aynı şekilde benim aldığım hataya pek de çözüm değil. Sizin dedikleriniz (code 1) hatasına çözüm olmuştu ancak, (code 2) hatası yeni çıktı.
Code 2 bağlantı hatasıdır. VPN, DNS, Proxy vb. kullanan varsa bunlardan veya ISP engeli varsa bundan kaynaklanır. IS'ler ise ip adreslerinizi şifreleme tekniği ile koruyabilen bir altyapıdan geçtiğinden inbound adresi farklı olduğundan bağlantı hatası alabilirsiniz.
Kısaca bu dediklerimi dikkate alıp orj. halde diğer programlar kapalı şekilde tekrar deneyin. Eğer çözülmüyorsa tersini yapıp da çözüme ulaşabilirsiniz. Örneğin dns olmadan girmiyorsa dns yazıp girebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı