GTA 5 tekrar alınırsa ban devam eder mi?

eoruce

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Gece gece aklıma bir soru takıldı ve bu soruyu sormak için bu konuyu açıyorum. Ben bundan 1.5 yıl önce arkadaşımla bir iddiaya girmiştim ve kaybetmesi sonucu bana GTA 5 almıştı. Ben de oyunu oynarken baktım ki para kasılmıyor, eşeklik ettim ve hile açtım. İlk başta sorun olmadı, kendime 1 trilyar bastım ve bayağı oyunun içindeki her şeyi aldım. Derdim yoktu, para 100 milyon kalınca aynı işlemi tekrar yaptım ve permanan ban yedim. Şimdi arkadaşlar, dün dedi girek falan, bende baktım olmuyor. Rockstar'a talep attım, Steam unlink attırdım. Bir 10 dakika önce de GTA 5'i Steam kütüphanemden sildim ve yarın tekrar almayı düşünüyorum. Steam kütüphanemden kaldırdım, tekrar alınca aynı lisansı vermez değil mi? Şu anda kullandığım mail ile çoktan yeni bir Social Club hesabı vb. açtım, geriye sadece bu sorum kaldı. Bilgisi olan kişiler cevap verirse çok sevinirim. Bu arada herkese hayırlı geceler dilerim. :)

Öncelikle herkese selam. Gece gece aklıma bir soru takıldı ve bu soruyu sormak için bu konuyu açıyorum. Ben bundan 1.5 yıl önce arkadaşımla bir iddiaya girmiştim ve kaybetmesi sonucu bana GTA 5 almıştı. Ben de oyunu oynarken baktım ki para kasılmıyor, eşeklik ettim ve hile açtım. İlk başta sorun olmadı, kendime 1 trilyar bastım ve bayağı oyunun içindeki her şeyi aldım. Derdim yoktu, para 100 milyon kalınca aynı işlemi tekrar yaptım ve permanan ban yedim. Şimdi arkadaşlar, dün dedi girek falan, bende baktım olmuyor. Rockstar'a talep attım, Steam unlink attırdım. Bir 10 dakika önce de GTA 5'i Steam kütüphanemden sildim ve yarın tekrar almayı düşünüyorum. Steam kütüphanemden kaldırdım, tekrar alınca aynı lisansı vermez değil mi? Şu anda kullandığım mail ile çoktan yeni bir Social Club hesabı vb. açtım, geriye sadece bu sorum kaldı. Bilgisi olan kişiler cevap verirse çok sevinirim. Bu arada herkese hayırlı geceler dilerim. :)

Madem oynamak istiyorsun, git oyuna ozel Steam hesabi ve Rockstar hesabi acmak bu kadar mi zor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem oynamak istiyorsun, git oyuna ozel Steam hesabi ve Rockstar hesabi acmak bu kadar mi zor?

Değil elbet. Bu da mümkün ama kendi devamlı kullandığım ana hesabımda olsun istiyorum ve işimi sağlama almaya çalışıyorum. Yoksa ben de biliyorum yeni hesap açmayı o yüzden deneyim veya bilgisi olan varsa yazsın dedim. :))

Yeni hesapla tabii ki de perma atıldıysa zaten o hesap gitmiştir. Normalde ilk atılmalar perma olmaz ben arkadaşlarıma yaptırıp kendimde yaptığımda onlar perma yiyip 50milyar basmıştım ben. Dediğim gibi yeni hesapla devam edeceksin ve o Cheat Engine ile garaja araba sokma işini deneme bence modlar bakıyor çünkü kapalı server olsa bile. Heist yap bol bol ya da playlist oyna para gelir oradan.

Yeni hesapla tabii ki de perma atıldıysa zaten o hesap gitmiştir. Normalde ilk atılmalar perma olmaz ben arkadaşlarıma yaptırıp kendimde yaptığımda onlar perma yiyip 50milyar basmıştım ben. Dediğim gibi yeni hesapla devam edeceksin ve o Cheat Engine ile garaja araba sokma işini deneme bence modlar bakıyor çünkü kapalı server olsa bile. Heist yap bol bol ya da playlist oyna para gelir oradan.

Yok zaten ondan social unlink attım Steam kaldırdım alınca yeni CD köy kodu veriyorsa sorun olacağını sanmıyorum ama gene danışmak istedim zaten daha hile yapmam o zaman bayağı üşenmiştim.

Duvara asılacak söz.

Bu arada aynı hesap üzerinden tekrar satın almanın bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Ben de biliyorum ondan yazdım zaten :D

Yani bu hesapta gene alsam sorun olmaz mı?

Evet.

Evet eğer Steam'e bağlı hesaptan ban yediysen başka platformdan dene. Epic beleş vermişti yeni hesabınla oradan dene.

Ya kanka bak Steam'de ban yemedim Steam'de GTA 5 alınca sana aktive etmen için CD kodu veriyor ve bu CD kodu girince Steam ile social hesabın bağlanıyor ben social hesabımı Steam'den unlink attım yani şu anda o boş ve yeni bir social hesabı açtım şimdi o hesapta GTA falan yok çünkü daha CD köy girmedim sorum şu ben GTA 5'i kütüphaneden kaldırdım tekrar alacağım yani bana yeni bir CD köy verecekler değil mi?

Yani bu hesapta gene alsam sorun olmaz mı?
Sorun olmaz diye bir şey demedim, bir etkisi olacağını sanmıyorum dedim. Yani muhtemelen oyunu tekrar satın aldığında hesap aynı hesap olduğu için olduğu gibi bütün ayarların, kayıtların vs Steam Cloud'dan geri yüklenecek ve banın da kaldığı yerden devam edecek. Biraz riskli bir işlem aynı hesaptan oyunu tekrar satın almak. Karşılığında boşu boşuna para harcamış olmakla kalabilirsin. En iyisi sanırım yeni bir hesap oluşturmak gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı