GTA 5, Valorant, ETS 2 tarzı oyunlarda bilgisayar yeniden başlıyor

hasanefee

Femtopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://youtube.com/shorts/AAD6W-8vnr0
Process Monitor Rapor Linki
https://youtube.com/shorts/AAD6W-8vnr0
RAM
Corsair 3200mhz 8gb ram Ballistix 2666mhz ram8gb
SSD veya HDD modeli
Hyperx
Ekran kartı
rx 480 8gb
Anakart
a 320m-a pro
İşlemci
ryzen 5 3500x
Ben bilgisayarımı 3 4 ay önce kendim toparladım ilk toparladıgım zaman bende Viper (8x2) 16 GB RAM vardı 3200MHz gayet de işimi görmekteydi. Fakat aile fertlerimden biri RAM'leri istedi bana da bir adet Ballistix 2666 MHz 8 GB RAM bir adette 3200MHz Corsair RAM verdi. RAM'leri bilgisayara taktım fakat oyunlarda sürekli olmaya başladı bu. Oyunda 5 dakikadan fazla süre gecirdikten sonra olan bir şey ilk baş RAM'lerde sorun oldugunu anladım. Ekran kartı macunlarını vs yeniledim RAM'de oldugunu anladım Ballistix'in MHz'i düşük diye onu cıkardım 8 GB RAM'le GTA 5 girdim gene aynı olay başıma geldi bu olay RAM'den mi kaynaklı başka bir şeyden mı? Sistemi de alta yazıyorum.
-Ryzen 5 3500X işlemci.
-MSI A320M-A Pro anakart.
-Ballistix, Corsair DDR4 16 GB RAM (8x2)
-Sapphire Nitro RX 480 8 GB ekran kartı RGB modeli.
-650W PSU.
-Cooler Master 4 fanlı kasa.
-HyperX 240 GB SSD, -300 GB hard disk (GTA 5 hard diskte Valorant SSD de ikisinde de aynı hatayı veriyor)
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada sıcaklık degerlerini eklemeyi unutmuşum kapanırken ekran kartı 68 derece işlemci 59 derecede 6-7 gb arasıda ram kullanmakta

Hocam sıcaklık değerleriniz normal duruyor, PSU'da sorun olma ihtimali var mıdır? Eğer sadece oyunlarda yapıyorsa güç kullanımı artıyor ve PSU'daki bir arıza kapanmasını sağlayabilir. Siz yine de RAM'lerinizi "Memtest" uygulaması ile kontrol edin.

Hocam sıcaklık değerleriniz normal duruyor, PSU'da sorun olma ihtimali var mıdır? Eğer sadece oyunlarda yapıyorsa güç kullanımı artıyor ve PSU'daki bir arıza kapanmasını sağlayabilir. Siz yine de RAM'lerinizi "Memtest" uygulaması ile kontrol edin.
hocam ramlerde sıkıntı yokta tam olarak emin olmak istiyorum acaba psu icinde bir test vs varmıdır

Hocam RAM'lerde sıkıntı yokta tam olarak emin olmak istiyorum acaba PSU icinde bir test vs var mıdır?

Bildiğim kadarıyla PSU için bir test yoktur, fakat PSU'dan önce test etmeniz gereken ekran kartı, işlemci ve anakart var. Kısaca bir bilgisayarcıya götürmenizde fayda var.

Geri
Yukarı