GTA 6 için RTX 3060 sistemyeterli mi?

İşletim sistemi
Windows 11
Aynen DLSS yardımı ile sizce nasıl olur görüntüde orijinaline göre kötü gözükuyor mu?

Evet çok haklısınız belki o zaman kadar geçerim gecemezsem bu ayarlarda oynayabilir miyim diye sorayım demiştim.

Originale göre görüntünün kötü gözüküp gözükmemesi size bağlı. Yani DLSS ayarlarından "kalite" ayarinda bırakır iseniz, görüntüde bir bozukluk fark etme olasılığınız çok düşük. Ama performansa ayarlarsanız bu ihtimal artar.

Originale göre görüntünün kötü gözüküp gözükmemesi size bağlı. Yani DLSS ayarlarından "kalite" ayarinda bırakır iseniz, görüntüde bir bozukluk fark etme olasılığınız çok düşük. Ama performansa ayarlarsanız bu ihtimal artar.

Dlssq ile fsrq arasında kalite farkı var sanırım.

Arkadaşlar bu oyun ps5'te oynatacaksa eğer,ps5 3 sene önce çıkmış bir cihaz. Hala güncelliğini korusa bile,bilgisayarların artık ps5'ten donanım olarak çok farkı kalmadı. Gta bir çok oyuncu oynasın diyip,ortalama bilgisayarın bir tık üstünü ister oda maximum. Bu adamların amacı,satış yapsın ve online üzerinden para yatırıp takılsınlar diye yapar. Salak bir şirket değil. Bence bir çok oyuncuya hitap edecek.

Yorumun için teşekkürler zaten RTX gibi aşırı yüksek grafikleri istemiyorum ama açıp açmayacağı konusunda hani netlik yok sonuçta daha sistem gereksinimleri de belli olmayan bir oyun ve 2026 tarihini konuşuyoruz. Yüksek ihtimal ile yeni nesile geçiş bir oyun olacak insanların minimium oyun gereksinimi için alması gereken sistem algısı bile değişecek ama dediğim gibi RTX4060 şu an NVIDIA'nın en güncel kartlarından ve GTA 6 trailerı da yeni çıktı dolayısıyla bir insan trailerın üstüne gidip NVIDIA'nın en güncel kartını alıp düşük grafiklerde de oyunu kaldıramayacaksa burada bir anormallik olur diye düşünüyorum yani buradan ben 4050'nin bile oynayabileceğini düşünüyorum bu benim tahminim. Tabii 4060 orta ayarlada ve DLSS fg ile belki yüksek ayarlarda oynayabilecek ama 4050 ortaya da çıkamayabilir mesela 6 GB VRAM var zaten. Buna bakarak ben konu sahibi içinde 3060 ile oynayabileceğini düşünüyorum 5 yıla rağmen belki 4060 ile benzer fps bile alabilir tabii dlss ve fg hariç
Hocam bende 3060 6 GB r5 5600h 16 GB ram laptop varmı açar mı sence en düşük ayarda dâhi olsa tahminen

Geri
Yukarı