GTA 6 konsollarda 60 FPS oynanabilir mi?

melwiks

Zeptopat
Daha fazla  
Sahsen su anki sozde yeni nesil konsollarda 45 FPS'yi bile anca FSR 3 ile alabilecegini dusunuyorum. Ayrica FSR 3, PlayStation'da cok iyi calismayabilir. Sanirim FSR 3 DX12 uzerine tasarlanmıs bir teknoloji fakat PS5 DX12 kullanmiyormus, bir yerde boyle bir haber gecmisti. Cok buyuk ihtimal 1080 ve 1440p icin bile 30 FPS olarak gelecek. PS5 Pro ile 60 FPS'yi gorecek gibi duruyor, konsol optimizasyonu farkli fakat buyuk ihtimal boyle olacak. 60 FPS'yi oynanabilecegini pek sanmiyorum performans modu olsa bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsolara geleceğini söylediyse AMD konsollarda çalışır bir şekilde. Sonuçta 3 ay oldu söyleyeli onun üzerine entegre yaparlar. PS tarfından ise bir bilgi gelmedi daha yanılmıyorsam FSR 3 ile ilgili. Atıyorum gelmese daha sıkıntı.

Vallahi öyle bir bilgi eksikliği var hem oyun hem çevrede dolaşan. Kim ne derse desin bence yalan belli başlı şeyler açıklanan kadar. Bazı durumlar işte oyunun yeni nesil ve çok büyük açık dünya ve kalabalık olması zaten konsollrı zoryalaycağını ve bizi neyin beklediğini az çok söylüyor da. Kim bilir. Ertelendi desek 2 Yıl var daha. İlla bir şey yaparlar gibime geliyor.

Son düzenleme:
Series s 30fps verir. Şahsen PS5 gibi makine performans 60FPS veremezse (grafikler kısılacak, NPC azalacak elbet) oynarım. Ancak 30FPS kilitli kalırsa güçlü bir Pro çıkarsa Pro'ya geçerim ( 4K-60FPS deniliyor ) hem PS6 çıksa bile uzun süre götürecektir zen 3 işlemci ( en kötü PS6 4K oynatsa PS5 Pro 2K-60 verir) şu anlık bir şey yok yani 2 sene kafaya takmayın.

Şahsen PS5 gibi makine performans 60FPS veremezse (grafikler kısılacak, NPC azalacak elbet) oynarım. Ancak 30FPS kilitli kalırsa güçlü bir Pro çıkarsa Pro'ya geçerim ( 4K-60FPS deniliyor ) hem PS6 çıksa bile uzun süre götürecektir zen 3 işlemci ( en kötü PS6 4K oynatsa PS5 Pro 2K-60 verir) şu anlık bir şey yok yani 2 sene kafaya takmayın.

Aynen öyle. Adamlar fragman çıktı sabahına konu açmaya başladılar. (Konu sahibi için demiyorum. Değişik konu açanlara diyorum)

-GTA 6 kaldıracak PC önerisi.
-Konsolar açar mı?
-Benim sistem GTA 6 oynatır mı?

Bismillah 2 sene gibi bir süre var. Zaten PS 5 sahipleri ve Xbox sahiplerinin kafasına takılacak bir husus yok bence. İlla oynayacaklar. Onlardaki 30 FPS ile PC'de olan 30 FPS farklı. Yani takmaya gerek yok şimdiden.

Hee ben çok takıyorum ne yapayım korkuyorum acaba GTA 6 oynayamazsam diyenler varsa ve durumu iyiyse. PS 5 Pro alsın direkt.

PC tarfında ise 4070 ve üstü sistem alsın. Garanti olsun diye 4070 Ti ve üstü alsa zaten oynayamama gibi bir sorunu olmaz. 1080p 60 Full grafik oynar herhalde.

Aynen öyle. Adamlar fragman çıktı sabahına konu açmaya başladılar. (Konu sahibi için demiyorum. Değişik konu açanlara diyorum)

-GTA 6 kaldıracak PC önerisi.
-Konsolar açar mı?
-Benim sistem GTA 6 oynatır mı?

Bismillah 2 sene gibi bir süre var. Zaten PS 5 sahipleri ve Xbox sahiplerinin kafasına takılacak bir husus yok bence. İlla oynayacaklar. Onlardaki 30 FPS ile PC'de olan 30 FPS farklı. Yani takmaya gerek yok şimdiden.

Hee ben çok takıyorum ne yapayım korkuyorum acaba GTA 6 oynayamazsam diyenler varsa ve durumu iyiyse. PS 5 Pro alsın direkt.

PC tarfında ise 4070 ve üstü sistem alsın. Garanti olsun diye 4070 Ti ve üstü alsa zaten oynayamama gibi bir sorunu olmaz. 1080p 60 Full grafik oynar herhalde.
Kesinlikle PS5 ve Series X sahipleri rahat 30FPS tatmin etmezse gidersin eğer pro çıkmışsa veya çıkacaksa önden alırsın beklersin. PC tarafı şuan karışık şimdiden ne sistem alsam muhabbetleri çıktı saçma

Sahsen su anki sozde yeni nesil konsollarda 45 FPS'yi bile anca FSR 3 ile alabilecegini dusunuyorum. Ayrica FSR 3, PlayStation'da cok iyi calismayabilir. Sanirim FSR 3 DX12 uzerine tasarlanmıs bir teknoloji fakat PS5 DX12 kullanmiyormus, bir yerde boyle bir haber gecmisti. Cok buyuk ihtimal 1080 ve 1440p icin bile 30 FPS olarak gelecek. PS5 Pro ile 60 FPS'yi gorecek gibi duruyor, konsol optimizasyonu farkli fakat buyuk ihtimal boyle olacak. 60 FPS'yi oynanabilecegini pek sanmiyorum performans modu olsa bile.
Performans modunda PS5 60 FPS oynatır.

En iyi grafiklerde 60 FPS çok zor. FSR gelirse bir ihtimal artabilir FPS ama sabit 60 FPS çok zor. PS3 gibi olacak PS5 öyle söyleyeyim. GTA 5 PS3'e çıktığında optimizasyon sayesinde 30 FPS civarı çalışıyordu 720p bile olsa. Her türlü PS5'de oynanacak ama 60 FPS zor gibi bu donanımla.

Nasıl yani hocam nasıl farklı oluyor?

Şimdi PC'de alığın FPS ile konsollarda aldığın FPS aynı olmuyor.

Çünkü; atıyorum sen bilgisayar ile oyun oynarken 150 FPS alsan yaptığın hareketlere ve oyunda olan patlama çatlama gibi durumlarda oyunun FPS değeri 150'den bir anda 100 oluyor veya daha da düşüyor. FPS değerinin düşmesi oyunda geçikmeyi arttırıyor ve saniye başına aldığın kare milisaniye olarak sana geç geliyor. Bu da doğrudan oyunun akıcılığına etki ediyor.

Bir oyunda mesela 200 FPS alsan sen gidip bu FPS değerini 180 FPS'ye sabitlediğin zaman oyun çok daha akıcı olur. 180 FPS gibi hissedersin oyunu çünkü o FPS değeri ne düşüyor ne yükseliyor. Tabii geçikme artabilir bu konuda.

Konsollarda ise 30 FPS veya 60 FPS değerleri. Desteklediği ve iyi oynattığı oyunlarda hep aynıdır. 30 FPS alıyorsa aslında 35-36 alıyordur atıyorum ama o FPS değeri 30 olarak kilitlidir. Sen 30 FPS alıyorsan 30 FPS alıyorsun yani. PC'de gibi 150 alıyorsan sürekli FPS değeri oynar ve 150 hissederken FPS değerini bu sefer 70-60 hissedersin ve oyun akıcı olmaz.

İşin özeti ise FPS değerinin çakılı ve kilitli olması. Tabii konsolun içindeki yazılım ve teknolojiler de buna göre optimizedir. Mesela PC tarfında geçikme yaparken Konsol tarfında yapmayabilir.

Umarım anlatabilmişimdir. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Son düzenleme:
Şimdi PC'de alığın FPS ile konsollarda aldığın FPS aynı olmuyor.

Çünkü; atıyorum sen bilgisayar ile oyun oynarken 150 FPS alsan yaptığın hareketlere ve oyunda olan patlama çatlama gibi dururmlarda oyunun FPS değeri 150'den bir anda 100 oluyor veya daha da düşüyor. FPS değerinin düşmesi oyunda geçikmeyi arttırıyor ve saniye başına aldığın kare milisaniye olarak sana geç geliyor. Bu da doğrudan oyunun akıcılığına etki ediyor.

Bir oyunda mesela 200 FPS alsan sen gidip bu FPS değerini 180 FPS'ye sabitlediğin zaman oyun çok daha akıcı olur. 180 FPS gibi hissedersin oyunu çünkü o FPS değeri ne düşüyor ne yükseliyor. Tabii geçikme artabilir bu konuda.

Konsollarda ise 30 FPS veya 60 FPS değerleri. Desteklediği ve iyi oynattığı oyunlarda hep aynıdır. 30 FPS alıyorsa aslında 35-36 alıyordur atıyorum ama o FPS değeri 30 olarak kilitlidir. Sen 30 FPS alıyorsan 30 FPS alıyorsun yani. PC'de gibi 150 alıyorsan sürekli FPS değeri oynar ve 150 hissederken FPS değerini bu sefer 70-60 hissedersin ve oyun akıcı olmaz.

İşin özeti ise FPS değerinin çakılı ve kilitli olması. Tabii konsolun içindeki yazılım ve teknolojiler de buna göre optimizedir. Mesela PC tarfında geçikme yaparken Konsol tarfında yapmayabilir.

Umarım anlatabilmişimdir. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.
Hocam uzatmak yerine Konsol tek bir donanım optimizasyonu daha soft, kompakt diyin :D

Yeni konular

Geri
Yukarı