GTA IV açılırken donma sorunu

SerkanKalkonyu

Decapat
Steam'den GTA IV aldım. Yükledikten sonra açtığımda siyah ekran üzeri beyaz yazılarda takıldım. Bu konuyu saatlerce araştırıp tüm çözümleri uyguladım (oyun dosyası içerine metin belgesi, başlatma seçenekleri, Social Club güncellemesi vs). Ulaştığım tek işe yarar sonuç -windowed komutu ile oyunu tam ekran olmayacak şekilde oynamak. Oyun içinde CTRL+E yapınca oyun direkt çöküyor. Ayarlara baktığımda 6 GB ekran kartımı görmüyor oyun ve bana 100mb sınırlama veriyor. Bu konu hakkında her yerde çok başlık var ama hiçbir şekilde çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Laptop kullanıcısı mısınız? GTAIV zaten sorunlu bir oyun çok takmayın derim. Zamanında NVIDIA GeForce 9400GT ile 15-19FPSlerde bitirmiştim kendisini. Sisteminizi ayrıntılı açıklarsanız yardımcı olabilirim sanıyorum.

Laptop kullanıcısı mısınız? GTAIV zaten sorunlu bir oyun çok takmayın derim. Zamanında NVIDIA GeForce 9400GT ile 15-19FPSlerde bitirmiştim kendisini. Sisteminizi ayrıntılı açıklarsanız yardımcı olabilirim sanıyorum.
i7 7700HQ işlemci
Windows 10 işletim sistemi
GTX1060 Max-Q Design 6GB Ekran kartı
2TB+256GB SSD
Bu şekilde özelliklere sahip. Dediğiniz gibi gerçekten çok sorunlu bir oyun. Oyun videosu çekenlerin sorunsuz çektiğini görüp kıskandım. Hikaye oyunlarını seviyorum ama sadece hikaye değil birazda görüntü olsun istedim açıkçası. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Halledebildiniz mi? Kusura bakmayın yeni bakabildim. Sistem oldukça iyi ama optimizasyonu iyi olmayan oyunlarda sistem pek fark ettirmiyor demek ki. Silip yeniden kurmak falan dışında yol yok heralde.

Halledebildiniz mi? Kusura bakmayın yeni bakabildim. Sistem oldukça iyi ama optimizasyonu iyi olmayan oyunlarda sistem pek fark ettirmiyor demek ki. Silip yeniden kurmak falan dışında yol yok heralde.
Sil yükle yaptım değişen birşey yok. Bu internet kafelerde felan çok güzel çalışıyor nasıl yapıyorlar acaba? 10 TL altı üstü iade etmeye değmez oynamak istiyordum sadece..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı