GTA San Andreas 90 FPS Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alperacan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar

Konunun ilk başından anlatmaya başlıyım. 2 hafta önce bilgisayarımda SA-MP oynuyordum ve gayet güzel FPS'ler alıyordum. (450 FPS)
Fakat aradan biraz zaman geçince "Crash" hatası almaya başladım. Her neyse bilgisayarıma format attım. Eski sistemimde Windows 8.1 Pro'idi ve format attığım işletim sistemiyde aynıydı. Format atmadan önce gta_sa.exe ve samp.exe'nin özelliklerine girip, Uyumluluk kısmından, uyumluluk modunu "Windows 98/ME" ve Yönetici olarak çalıştırı işaretlemiştim. Dediğim gibi çok güzel FPS alıyordum. Format attıktan sonra yine özelliklere girip aynı ayarları yaptım. Bu seferde server seçip Connect dediğim anında "gta_sa.exe çalışmayı durdurdu." hatasını vermeye başladı. Özelliklerini eski seçimlerine getirdim, oyun bir güzel açıldı, crash hatasından eser yok, fakat fps 90'ı geçemiyor. Birde video çekmeye başladıysam FPS 30 oluyor. Üstelik Graphics Settings'den çözünürlüğü 1280x1024 ve Anti aliasing'i OFF yaptığım halde sonuç değişmedi.(Oyundan Frame Limits ayarını OFF yapın diyen arkadaşlar lütfen öyle bir şey söylemesin.)

Sistem özelliklerim:

- MSI 970A-46
- AMD FX-6100 3.3 GHz
- CORSAIR VENGANCE 2X4GB 1600 MHz
- SAPPHIRE HD7870XT 2GB 256BIT
- WD 640GB CAVIAR BLACK SATA

Öncelikle oyun orijinal mi ?

Maalesef oyunum orjinal değil.

Windows Olay Görüntüleyicisinden baktığımda böyle bir hata gösteriyor.

Kod:
Hatalı uygulama adı: gta_sa.exe, sürüm: 0.0.0.0, zaman damgası: 0x427101ca
Hatalı modül adı: KERNELBASE.dll, sürüm: 6.3.9600.16408, zaman damgası: 0x523d4548
Özel durum kodu: 0xc0000005
Hata uzaklığı 0x00016ab5
Hatalı işlem kimliği: 0x1648
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01cf1c34c58aaba7
Hatalı uygulama yolu: C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas\gta_sa.exe
Hatalı modül yolu: C:\Windows\SYSTEM32\KERNELBASE.dll
Rapor kimliği: 0578ef83-8828-11e3-8282-d43d7e971f11
Hatalı paket tam adı: 
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:
- - - Güncellendi - - -

Pardon ama Technopat 2'dir aynı şeyi yapmaktan sıkılmadımı? Mesajımda bir hatalı laf kullanmadığım halde ceza alıyorum. Bir gün sonra cevap yazdığımda ise beni kaale alan yok, siz bu kafayla çok ilerlersiniz.

Senin bu sistemde san andread oynaman hata bence :)

Zaten güzel oyunları en iyi kalitede, en iyi fpsde oynuyorum fakat bu SA-MP'de RP denilen bir mod var. RolePlay açılımı, gerçek hayattaymışsın gibi davranıyorsun bu benim hoşuma gittiği için devam ediyorum. Fakat böyle can sıkıcı bir durum var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burdan bir cevap çıkmayacağı belli oldu, arkadaşlar ben sorunuma çözüm yolu arıyorum siz "Noktalama işaretinden sonra boşluk koymalısın." diyorsunuz. Benim bildiğim noktadan sonra boşluk bırakılmaz. Burada da Recep Baltaş dışında kimsenin bir bilgisi olmadığı ortaya çıktı. Ben DH foruma kaçar, siz cici cici parçalarınızı alıp sistemlerinize takınız ama unutmayın yazılımız iyi değilse sisteminiz önemli değil. Banlayın beni de bitsin, elinizden tek gelen şey bu çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğiniz çöplüğe gidebilirsiniz. Sizi zorla tutan yok. Noktadan sonra boşluk kullanmazsanız sizin yazdığınız gibi karman çorman bir yazı olur, kimse okumak istemez. Ucuz etin yahnisi yavan olur, sizin de bu fps değerleri bundan kaynaklı.

Orjinal aldığınızda bu sorunları yaşamayacaksınız.

Artı -2 Eksi
Çöplükte takılmaya devam edin. 5 TL'ye satılan bir oyunu bile korsan oynayacak kadar hırsızsınız. Hırsızları sevmiyoruz burada. Orijinal alın gelin, yardımcı olalım.

Olası çözümleri de yazayım bu arada:

-Ekran kartı sürücüsü güncellenmeli.
-Buradaki bütün Redist'ler kurulmalı: https://www.technopat.net/forum/win...dirmasi-dogru-olmadigindan-baslatilamadi.html
-Oyunu 1.01 sürümüne güncelleyin.
-Ve en önemlisi, orijinal alın! http://store.steampowered.com/app/12120/

Artı -5 Eksi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı