GTA San Andreas Cleo yükleyince oyun çöküyor

Adnan Ergüler

Decapat
Daha fazla  
GTA San Andreas'a Cleo modunu kuruyorum, oyuna girip yüklü oyunu aç diyorum, yüklendikten sonra hata vermeden çöküyor. Aynı şekilde yeni oluşturunca da aynı hatayı veriyor nasıl çözeceğim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen kaldırıp kurulum videosunu doğru şekilde izleyin tekrar olmazsa Windows'la alakalı olabilir Windows 7'de benim de öyleydi Windows 10'a geçiş yaptığımda sorun olmamıştı.

Kanka zaten Windows 10'dayım kurulum videolarını tekrar tekrar izledim fakat sorunu çözemedim oyunu silip yüklmeyi bile denedim ama nafile.

Yeni sistemlerde o oyun bazı ayarlar ister.
1- Yönetici olarak çalıştırma.
2- Windows XP SP3 uyumlulukta.
3- Kesinlikle DEP için oyunun exe dosyasını dahile alın. DEP yani veri yürütme engellemesi Windows 8.1'de bile sıkıntı olduğu için ben o şekilde kurtuldum. Gelişmiş sistem ayarları/gelişmiş bölümünden performans yazan yerdeki ayarlar ve oradaki veri yürütme engellemesine geçin. Aşağıdaki tiki işaretleyip ekle ile oyunun exe dosyasını ekleyin. Mouse ve klavye ile ilgili bazı sorunlar bile bu şekilde çözülebiliyor.

Yeni sistemlerde o oyun bazı ayarlar ister.
1- yönetici olarak çalıştırma.
2- Windows XP SP3 uyumlulukta.
3- kesinlikle dep için oyunun exe dosyasını dahile alın. Dep yani veri yürütme engellemesi Windows 8.1'de bile sıkıntı olduğu için ben o şekilde kurtuldum. Gelişmiş sistem ayarları/gelişmiş bölümünden performans yazan yerdeki ayarlar ve oradaki veri yürütme engellemesine geçin. Aşağıdaki tiki işaretleyip ekle ile oyunun exe dosyasını ekleyin. Mouse ve klavye ile ilgili bazı sorunlar bile bu şekilde çözülebiliyor.

Kanka ekliyorum, "bu program veri yürütme koruması (dep) etkin olarak çalıştırılmalıdır. Bu program için Dep'i kapatamazsınız." diyor. Ne yapmalıyım?

Yanlış exe dosyası seçmiş olabiliriz veya yönetici hakkımız olmayabilir. Masaüstü kısayol değil de oyunun kurulu olduğu yerdeki exe dosyasını seçin ve ekleyin. Eğer yine aynı hata veriyorsa oyunun versiyonu farklı olabilir. Bu durumda deneme amaçlı komut satırı kullanırsınız ve oyun çalışırsa alternatif exe ile deva etmelisiniz.

Bunlardan önce kullanılan Cleo sürümü şu şekilde olmalıdır. 4.3 Cleo + silent ası 1.3.

DEP özelliğini kapatmak için cmd yönetici olarak açılır ve şu komut verilerek enter yapılır. Bilgisayar yeniden başlatılır ve deneme yapılır.

Kod:
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff

Bu işlem ile işe yaramaz ise DEP tekrar şu komutla açılır ve bilgisayar yeniden başlatılır.

Kod:
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOn

Yanlış exe dosyası seçmiş olabiliriz veya yönetici hakkımız olmayabilir. Masaüstü kısayol değil de oyunun kurulu olduğu yerdeki exe dosyasını seçin ve ekleyin. Eğer yine aynı hata veriyorsa oyunun versiyonu farklı olabilir. Bu durumda deneme amaçlı komut satırı kullanırsınız ve oyun çalışırsa alternatif exe ile deva etmelisiniz.

Bunlardan önce kullanılan Cleo sürümü şu şekilde olmalıdır. 4.3 Cleo + silent ası 1.3.

Dep özelliğini kapatmak için CMD yönetici olarak açılır ve şu komut verilerek enter yapılır. Bilgisayar yeniden başlatılır ve deneme yapılır.

Kod:
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff

Bu işlem ile işe yaramaz ise dep tekrar şu komutla açılır ve bilgisayar yeniden başlatılır.

Kod:
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOn

Cleo sürümünü bilmiyorum "4.3 Cleo + silent ası 1.3."ü nereden indirebilirim?

Oyun sürümü kaç? 1.01 ise downgrade yapıp deneyin. Benim aklıma son gelen budur ve bir arkadaş downgrade yaparak çözmüş. Ben ilk çıkan v1.0 ile hiç sorun yaşamadım. Sadece mouse menülerde çalışmıyordu onu da DEP ve indirdiğim bir dlc sayesinde çözdüm. Birkaç Cleo mod yükledim ama hiç sorun çıkmadı. Bazı makalelerde oyunun sonraki steam sürümlerinde Cleo ile ilgili çökme raporları hayli fazla.

Geri
Yukarı