GTX 1050 sistemde darboğaz nasıl çözülür

triggerr

Hectopat
Daha fazla  
FX 6300, GTX 1050 bir sisteme sahibim. Bilgisiyarımda aşırı derecede bir darboğaz bulunmakta ki bu da FPS'e etkisini çok gösteriyor. Misal RAGE MP oynarken FPS'i artırmak için çözünürlüğü düşürüyorum lakin FPS artıcağına daha çok düşüyor. Bu yüzden sürekli 1080p'de oynuyorum. OC diyebilirsiniz ama anakart OC desteklemiyor. BIOS ayarlarında OC yok. Uygulamalardan vesaire işlemci frekansını yükseltmeyi denedim bir süre kullandım lakin CPU güç bağlantısındaki şeffaf pinin alt kısmında siyahlık vardı yanık zanlettim OC yapmayı bıraktım. Düşündüm, yanık olsaydı sistem çalışmazdı ama pinde bir siyahlık vardı. Ne yapmam gerekiyor? Bu darboğaz işini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam araştırmalarıma göre AMD FX-9590 6000-7000TL aralıgında
AMD FX-9370'de 3000-4000TL aralıgında bunlardan birini alabilirsen darboğaz sorunun çözülür

O işlemciyle RX570 kullandım 1.5 yıl. 1080p Full ayarlarda %20 darboğazı geçen oyun hatırlamıyorum(o da donma yaptırtmıyordu). OC gibi bir şeyle uğraşmayın bu işlemci de bir halta yaramıyor. Sizde 1080p yüksek ayarlarda hiçbir sorun olmaması lazım eğer işlemci de sorun yoksa. En kesin çözümü anakart destekliyorsa ucuz bulabilirseniz FX8000 serisi almak.

Geri
Yukarı